Netflix’ten Ortak Hesap Kullanan Üyeler İçin Önlem

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Netflix, son zamanlarda farklı e-posta adresleriyle sürekli deneme sürümü kullanan üyelerine yönelik önlemleri gündemine getirdi. Yapılan tahminlere göre her 10 üyeden 1’i şifresini diğer kişilerle paylaşıyor. Eğer buna bir çözüm getirebilirse Netflix, gelirlerinde artış sağlayabilir.
2019 yılının 3.çeyrek kazanç raporu üzerinde çalışan Netflix, gelirlerini artıracak yöntemler için uğraşıyor.
Netflix’in iş modeline göre her kişinin kendine ait bir hesaba sahip olması gerekli ancak bazı üyeler, şifrelerini birbirleriyle paylaşarak bir hesabı ortak kullanıyorlar. Bu şekilde ödemeleri de ikiye, üçe veya dörde bölerek daha ucuza Netflix’i kullanan üyelerin bu kullanımlarının önüne geçilecek.
Şifre paylaşımı, Netflix gibi çevrimiçi yayın platformları için oldukça kullanılan bir yöntem. Netflix üyeleri, tek bir hesap için farklı profiller ayarlayabiliyor ancak şifre paylaşımı Netflix’in politikasına aykırı. Son dönemde bu yöntemin yaygınlaşması şirketlerin gelirlerinde kayıp yaşanmasına neden oluyor.
Netflix Ürün Yönetici Greg Peter’in yaptığı açıklama şöyle:

“Bunu gözlemlemeye devam ediyoruz yani duruma bakıyoruz. Tüketici dostu yöntemleri denerken sınırları ne kadar zorlayabileceğimize de bir bakacağız.”

Magid adlı bir araştırma şirketinin verilerine göre Y kuşağının %35’i çevrimiçi yayın platformlarını ortak şifreyle kullanıyor. Genele bakıldığında ise üyelerin %9’u şifrelerini başka insanlarla paylaşıyor. Rakamlar küçük görünse de üye sayısı düşünüldüğünde Netflix’in alacağı önlem gelirlerini gözle görülür bir şekilde arttırabilir.

Kaynak: https://www.webtekno.com/netflix-ortak-kullanim-onlem-h78117.html
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/