Netflix CEO’su Reed Hastings: Ofis ve Dizüstü Bilgisayar Kullanmıyorum

Melike Çalkap

Melike Çalkap

Editör @ceotudent

Reed Hastings 1997 yılında Marc Randolph ile birlikte Netflix’i kurdu. Ve tam 11 yıl boyunca bir ofiste, dizüstü bilgisayarı ile Netflix’i daha iyi bir konuma getirmek için çalıştı.
2008 yılına gelindiğinde ise artık hücre olarak tanımladığı ofisinden onun terimiyle “kurtulmuştu”. Kağıt imzalamak zorunda olmadığı için de oldukça mutlu olduğunu Reid Hoffman’ın “Masters of Scale” adlı yayınında dile getirdi.
Aynı yayında dizüstü bilgisayarının onun için bir ofis olduğundan bahsetti. 2008 yılı itibariyle durum tam da böyleydi. Hastings, artık azalan sıklıklarla gitmeye başladığı ofisini de bu yıl terk etti. Ona göre, bu şekilde stresi de gerisinde bırakmıştı.
Yıllar geçti… Hastings ofisinin ardından dizüstü bilgisayarını da hayatından çıkardı. Artık sadece cep telefonuyla, televizyon dizi ve filmlerine yılda 6 milyar dolar yatırım yapan dünyanın en büyük firmalarından birini yönetiyor.
Netflix CEO’su, bunun sebebinin artık ofise ihtiyaç duymamasından kaynaklandığı şeklinde açıklıyor. Zaten zamanının çoğunu yurt dışında geçiren Reed Hastings, özellikle 2005 yılının tamamını ofisinden uzak geçirdiğini ve bu yılın firma için zorlu bir yıl olduğunu dile getiriyor.
2005 yılında firmada yaşanan o tüm zorluklara rağmen Hastings şunu fark etmişti:

“Şirketi, ofis dışından daha iyi yönetiyorum.”

Kategoriler: Başarı, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/