Ne Kadar Zamanda Milyoner Olunur?

Çeşitli ülkelerde, bir milyon dolar kazanmak ne kadar zaman alırdı?
Ortalama bir insan için bu miktarı kazanmak ne kadar zaman alırdı? The Economist dergisi bu sorunun cevabını bulmak için 2013 yılında ortalama bir ailenin çalışan gelirlerini araştırdı(vergi öncesi).
Buna göre ABD en hızlı ve en yuksek sayıda milyoner yaratan ülke. Sınırın güneyine geçildiğinde ise, Meksikalıların aynı miktarı kazanmak için üç asır kadar beklemeleri gerekiyor.
Bir milyon doları gözünde canlandırmak isteyenler için: 100 dolarlık banknotlar üst üste koyulduğunda boyları bir metreyi, kütleleri de 10 kilogramı aşmakta.
Türkiye listenin sonlarında yer alıyor. Meksika, Romanya, Bulgaristan ve daha bir çok ülkenin üzerinde olduğunu da unutmamak gerek. İskandinav ülkelerinin ise üst sıralarda yer aldığını görüyoruz. Avrupa ülkeleri ise listenin orta sıralarında hakimiyet kurmuş gibi görünüyor.

Yorumlar (1) Yorum Yap

"Doğru stratejilerle" olabilecek en hızlı yöntemlerle, sabah akşam kendini adayarak çalışıp 4-5 sene içerisinde milyoner olunabileceğini düşünüyorum. Doğru olup olmayacağını 4 sene sonra göreceğiz :D

/