Nasıl Motive Olunur?

Her şey iyi güzel de motive olamıyorum, kendimi yeterince enerji dolu hissedemiyorum. Ne yapayım işte ben böyleyim! diye söylenebilirsin. Peki hedefin ne? Bu soruya net bir cevabın var mı?

Seni heyecanlandıran bir hedefin yoksa kendini yeterince motive olmuş hissedemezsin, harekete geçmek için nedenin olmaz.
Ulaşmak istediğin bir hayalin yoksa çalışmaktan zevk almazsın. Bıkarsın, etrafındakilerle tartışırsın, sürekli mutsuzlukla negatif enerji yayarsın ve bunların ne sana nede çevrene katkısı olur.
İşin kötü tarafı bu mutsuzluk seninle her yere gelir.
Hedeflerin olmadığında, hayatına sen yön veremezsin. Kendine olan saygını kaybetmeye başlarsın. Etrafındakileri suçlarsın, ve içindeki boşluk hissi büyür gider…

Yürekten arzulamak ve hedef koymak her işin başlangıç ve başarı noktasıdır. Bugüne kadar başarı dile dilemenin başarı getirmeyeceğini öğrendik. Nasıl başarılı olacağımızı sorar bunun üzerine kitaplar okuruz araştırmalar yaparız. Ama cevap aslında içinizdedir. Yürekten istiyorsanız hedef koymaktan ve arzulamaktan başka bir şeye ihtiyacınız yok. Bilmiyorsanız öğrenirsiniz. Korkuyorsanız cesurca ilerlersiniz. Çıkmazdaysanız yıkar geçersiniz. Dolayısıyla arzulamak, hedef koymak motive olmayı beraberinde getirir..

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/