NASA’yı Hackleyen Adamın Ortaya Çıkardığı Bilgiler Tüyler Ürpertti

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Bugüne kadar yaşanan en büyük NASA sızıntılarından birini gerçekleştiren Gary McKinnon, halka yararlı olacağını düşündüğü bilgilerin gizlenmesine karşı çıkması sebebiyle 16 NASA bilgisayarına, düzinelerce ABD ordusu bilgisayarına ve ABD Savunma Bakanlığı bilgisayarlarına bir dizi saldırıda bulundu. Yaptığı bu saldırıların verdiği zarar ise bugünün kur değerine göre 800 bin dolar civarındaydı.

Son yıllarda dünya hükümetlerinin içinde örgütlenen gizli topluluklar hakkında komplo üreten teorisyenler, ortaya çıkacak olan bilgileri oldukça merak etmişlerdi. ABD’deki Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası sayesinde de istedikleri bilgilere ulaşıp farklı bir bakış açısı kazandılar.

Uzaylılar Teknolojiye Destek Veriyor Olabilir

Ortaya çıkan en tuhaf bilgiler de uzaylılar hakkında yapılmış olan yorumlardı. Ay’a ayak basan 6. insan ünvanına sahip Dr. Edgar Mitchell’ın “Bazı mühendislik ürünleri ve ileri düzey techizatlar son 60 yılda inanılmaz şekilde ilerleme kaydetti. Bu belki de görünür ziyaretçilerin desteğiyle olmuştur”. yorumu en dikkat çekenlerden birisiydi.


Gizli Bir Hükümetin Varlığı

Yine yapılan ilginç bir yorum da Emekli Senatör Daniel K. Inouye’den gelmişti. Inouye’nin düşüncesine göre kendi hava kuvveti, kendi donanması, kendi bağış toplama mekanizması ve tüm çek ve dengelerden arınmış kendi ulusal çıkarları takip etme becerisine sahip gölgeli bir hükümet vardı ve yasaları onlar belirliyordu.


Diğer Gezegenlerden Gelen Ziyaretçilerin Uyarıları

Daha sonra bilgiler gittikçe daha da garipleşmeye başladı. Hatta Kanada Eski Savunma Bakanı Paul Hellyer bir sözünde “On yıllar önce, diğer gezegenlerden gelen ziyaretçiler, bizi birçok konu hakkında uyardılar ve yardım teklifinde bulundular. Ama biz, yani en azından aramızdan bazılarımız yaptıkları ziyaretleri bir tehdit olarak yorumladık ve öncelikle onlara zarar verdik. Sonra uyarıları hakkında sorular sormaya başladık. Hükümetin gizli tuttuğu projelere milyarlarca dolar para harcandı”. diyerek kafaları karıştırmaya devam etti.


Karasal Olmayan Subaylar?

Bilgileri öğrenen halkın ise kafasında tek bir soru vardı. Bütün bunları destekleyecek bir kanıt var mıydı? Sızıntıyı gerçekleştiren Gary McKinnon’a göre tüm bu söylentiler doğruydu. Hatta bir röportajında “Amerika’nın uzay savaşları için tamamen işlevsel bir filoya sahip olduğunun kanıtlarını ortaya koyan bilgiler sızdırıldı. Kapıyı kapatacakları korkusuyla belgeleri taramaya aylarca devam ettim. En sonunda “Karasal Olmayan Subaylar” adında bir Excel tablosu buldum.” demişti ve listede isimleri U.S.S ile başlayan uzayda kullanılmaya elverişli gemilerin olduğunu da ekledi.

NASA korsanı ünvanıyla tanınan McKinnon iddialarında, yayınlanan 25 satırlık bir belgede subayların sıralamaları ve gemilerin isimlerinin de yer aldığını belirtti. 2005 yılında verdiği bir röportajda ise “Sizinle aynı ayda olan makinelerin listesini ve konumunu öğrenmek için kullanılan bir komut sayesinde, benim gibi bilgilerin peşinde olan Danimarka, İtalya, Almanya, Türkiye, ve Tayland’tan çalışan hackerları gördüm. Aralıksız olarak 5 ila 7 yıl arası her gece çalıştım”. sözleriyle Türk hackerların da bu işin içinde olduğunu belirtmişti.


Ay’daki ve Mars’taki Tesisler

Fakat hala bu iddiaların içinin boş mu yoksa dolu mu olduğu tam olarak anlaşılamıyordu. Bu durum hakkında Emekli havacılık ve uzay mühendisi William Tompkins, “Binlerce insan -sadece bir kaç tane değil- binlerce insan, Birleşik Devletler’de Uzay Donanması’na katıldılar. Üstelik 20 yıllık bir tur için kaydoldular. Gidecek erkek ve kadınlara, neye ihtiyaç duyacakları konusunda çok sayıda bilgi verildi. Çok iyi bir organizasyonla kimin nereye gitmeye daha uygun olduğu kararlaştırıldı. Birçoğu Ay’daki tesislerimize gitti ve bir kısma Mars tesislerine gönderildi”. sözlerini sarf etmişti.

Gazeteci Corey Goode ise eski bir NASA çalışanının, 20 yıl önce Mars’ta gizli görevler için bulunduğunu iddia etti ve bu çalışanın Mars’ taki insanlar hakkında kendisine bilgiler getirdiğini de ekledi.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/