l Müşteri Memnuniyetini Kolaylaştıran Girişim: Fead - CEOtudent

Müşteri memnuniyetini kolaylaştıran girişim: Fead

Müşteri memnuniyetini kolaylaştıran girişim: Fead 1
Gördüğümüz kadarıyla orta ve büyük ölçekli markaların internet üzerindeki yorumlarını takip edip yönetebileceği bir yazılım yok.

Örnek verecek olursak; 60 şubeli bir restoranın Google üzerinde birbirinden bağımsız 60 sayfası vardır. Müşterilerinizin yaptığı değerlendirmeleri yanıtlamak ve takip etmek isterseniz 60 farklı sayfayı yönetmeniz gerekir.
Ayrıca Zomato, Foursquare ve Şikayetvar gibi platformları da hesaplarsak yönetmeniz gereken sayfa sayısı 181’e yükselir.
Tüm bu sayfalara gelen yorumları yanıtlamak, sınıflandırmak ve raporlamak hem vakit kaybettiren, hem de takip etmesi zor olan bir iştir.
Fead’in çözümü; Google, Zomato ve Yemeksepeti gibi platformlar üzerinde, hakkınızda yapılan tüm yorumları otomatik olarak toplayıp tek ekranda size sunmaktır.

Müşteri memnuniyetini kolaylaştırmak derken neyi kastediyoruz?

1. Daha hızlı yanıtlarsınız

Tüm değerlendirmelerin tek bir yerde olması, sekmeler arasında dolaşmadan tek noktada hızlıca tüm yorumlara cevap vermenizi sağlar. Ayrıca “3 puan ve altı değerlendirmeler için otomatik olarak şu yanıtı gönder” gibi talimatlar oluşturarak müşterilerinize anlık yanıtlar verebilirsiniz.

2. Daha organize olursunuz

Tüm yorumlar tek ekranda toplandığına göre artık yanıtlamanız ve sonrasında takip etmeniz gereken binlerce yorum var. Bir yorumla işiniz bittiğinde arşive kaldırabilir, veya bir kaç gün sonra tekrar göz atmanız gerekiyorsa takip edilenler klasörüne taşıyabilirsiniz. Amacınız tüm yorumları gerekli klasörlere taşıyarak ana sayfanızı yorumlardan temizlemek olmalı.

3. Daha iyi analizler yaparsınız

Google ve diğer platformlarda her şubenizin bir raporu ve puanı vardır. Bu platformlar şubeleriniz için faydalı bilgiler verir. Fakat markayla ilgili genel ve daha doğru analizler yapabilmek için tüm yorumların tek bir yerde toplanmış olması gerekir.
Fead ile tüm yorumları tek noktada topladığımız için markanızla ilgili daha detaylı analizler sunmamız mümkün. Örneğin restoranınızda çay beğeniliyor mu? Fead’den “çay” kelimesiyle ilgili bir rapor istediğimizde doğal dil işleme (natural language processing) yöntemiyle çay hakkında kaç tane iyi ve kaç tane kötü yorum olduğunu görebiliyoruz. Hatta bu rapora sene veya ay bazında bakarak zamanla bir ilerleme kaydedip kaydetmediğimizi bile görebiliriz.

Sonuç olarak işletmenize gelen değerlendirmeler daha hızlı yönetir ve kazandığınız zamanı müşterilerinizle iletişim kurmak ve negatif yorumları pozitife çevirmek için harcayabilirsiniz.

Özellikle Google’a gelen düşük puanlı yorumları yükseltmeye çalışmanız çok önemli. Çoğu zaman bir yere gitmeden önce, orası hakkında Google puanını ve değerlendirmelerini inceliyoruz.

Şubelerinizin Google’daki puanları, işletmenize gelmeyi düşünen müşterilerin kararını büyük ölçüde etkiliyor.

Girişim hakkında bilgi sahibi olmak için: Fead
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/