Mozart’ın Müzik Kulağına Sahip Otizmli Yunus Artık Konservatuvarlı

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Yunus Yazar ismini, ilk olarak haberlerde duyduk. Hikayesiyle ve çalışma azmiyle yüreklerimize dokunan Yunus hakkında güzel bir haber aldı tüm Türkiye. Sayısız insana umut verecek bu öyküde, engellerin yıkılmak için var olduğunu bir kez daha görüyoruz. Yunus, Mozart ile aynı müzik kulağına sahip. Aynı zamanda otizmli. Ama sonunda hak ettiği yere girme başarısını elde etti. O artık bir konservatuvar öğrencisi.

Medyada yer alan haberlere göre; bir gecekonduda yaşayan Yunus, kendisine hediye edilen piyano ile saatlerce çalışıyordu. Fakat, üniversite giriş sınavlarında barajı geçemedi.

Haberin yayılmasıyla ve Cem Yılmaz’ın attığı tweetle burs verme isteğini dile getirmesi üzerine YÖK, Yunus için bir hamle yapma kararı aldı.

YÖK; inceleme sonucu, Yunus’u yetenek sınavına alma kararına vardı. Yunus, hayallerine kavuşmak için çok büyük bir engeli aşmıştı.

Girdiği sınavı başarıyla geçen Yunus’un müjdesini, YÖK Başkanı, Twitter hesabından duyurdu.

Engelinin arkasına sığınıp yılmayan ve her gün çalışan Yunus, sonunda hak ettiğini elde etti. Hikayesini yazarken gurur ve heyecan duyduğum Yunus’un hikayesinin herkese örnek olmasını dilerim. 
Kategoriler: Başarı, Yaşam

Yorumlar (1) Yorum Yap

Otsimo

Harika haber!

/