Missoandfriends.com’u kurdu, 15 Milyon $ değerleme ile P&G’den yatırım aldı!

Minorpreneurs

Minorpreneurs

Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.

Juliette Brindak, 16 yaşındayken gençler için bir sosyal ağ sitesi başlattı ve her zamankinden daha iyi bir performans sergiliyor!
Miss O And Friends, 2005 yılında kuruluşundan bu yana yaklaşık yirmi kat artışla 10 milyon aylık ziyaretçiye sahip. İlk yatırımcı Procter & Gamble’a göre ise şirketin değeri 15 milyon dolar.

Başlangıçta — birçok girişimde olduğu gibi — Brindak yatırım fonu için aile üyelerine ve arkadaşlarına ulaştı. Bir grafik tasarımcı olan annesi, çizimlerini hayata geçirirken, şirkette geçmişi olan babası şirketinin temellerini attı.
Miss O & Friends, Juliettein 10 yaşında yapmaya başladığı çizimlerden esinlenilerek otaya çıkmış. Bir aile tatilinden dönerken çok sıkıldığını ve çizim yapmaya başladığını söyleyen Julieth, bu kızlara ‘’havalı kızlar’’ ismini takmış ve hikaye burada başlamış. Daha sonra bu çizimleri annesine vermiş, bir nedenden dolayı annesi çizimleri saklamış.
Miss O (Bayan O) aslında kız kardeşi Olivia’dan esinlenerek yarattığı bir karaktermiş. Kız kardeşi küçüklüğünde daima kendisini resmeder, ve her zaman saçlarını iki yandan toplayarak kendini çizermiş. Miss O’yu yaratmak Juliette’in aklına da işte böyle gelmiş 🙂
Annesi Hemine (dizayn geçmişi olan ve şimdilerde missoandfriends’in kurucu ortağı) kardeşi ve Juliette ‘in çizimlerini alarak, sadece eğlence ve oyun amaçlı olarak Olivia ve Juliette karakterlerini yaratmış.

Birkaç yıl boyunca kardeşi ve Juliette bu karakterlerle oynayarak, yapmayı sevdikleri şeyleri bu karakterler ile birlikte çizmeye başlamışlar, mesela kayak yapan kardeşler ve ya futbol oynayan kardeşler gibi..
Bu süreçte sadece bir hobi olan bu fikri kimseye göstermemişler ve kardeşler oyunlarına devam etmiş. Taki kız kardeşi Olivia’nın 8. doğum günü partisine kadar. Anne Hemine, Olivia’nın kız arkadaşları için Miss O gibi karakterler yaratmış. Olivia’nın arkadaşları bu karakterleri çok sevmiş hatta bu karakterin üzerinde olduğu herhangi bir şeyi satın almak istediklerini söylemişler 🙂 (Böylelikle pazar araştırmasını da yapmışlar :))
Juliette bu partide Olivia’nın arkadaşlarını biraz daha yakından dinleyerek anlattıklarına kulak vermiş. Bazıları hoşlandıkları çocukları anlatırken, bazıları da gelişen vücutları hakkında konuşuyormuş, üstelik 8 yaşında!

Orta okulun getireceklerinden korkan çocuklar için ortaokulda okuyan Juliette özel bir şeyler hazırlayarak onlara yardım etmek istemiş.Fikri anne-babasıyla tartıştıktan sonra kızların, onlara olan olaylarla ilgili diğer kızlarla güvenli bir şekilde konuşabileceği ve iyi tavsiyeler alabileceği aynı zamanda da eğlenebileceği bir web sitesi oluşturmaya karar vermişler.

Böylece missoandfriends.com kurulmuş.

Başlarda sadece 5 tane Miss O karateri ve anasayfaya sahip olan websitesinde şu an, oyunlardan, bloglara, tavsiyelerden günlük motivasyonel sözlere kadar pek çok başlık bulunuyor. Son dönemin popüler akımı DIY (Do it yourself — Kendin yap) başlığı dahi var 🙂

Güzellik önerileri, gezi günlükleri ve günük hayattaki konuların da paylaşıldığı websitesinin instagram ve facebook hesapları da bulunuyor. Instagram ve facebookta 12 bin kişinin üzerinde takipçisi olan missoandfriends.com, 2011 yılında Inc. dergisi tarafından 3. en büyük kızlar için içerik üreten web sitesi olarak seçildi.
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

www.minorpreneurs.com
Kategoriler: Girişimcilik, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/