Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda

“Ne kadar azsan ve ne kadar az görkemli bir hayatın varsa, o kadar çoksun ve hayatın da o kadar görkemlidir.” -Mathias Leboeuf

Tüketim çılgınlığının olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve elimiz, beğendiğimiz eşyaları hemen almak için uzanabiliyor. Ancak ihtiyacımız dışında bir şeylerin etrafımızda olması dikkatimizi dağıtmanın yanı sıra daha karışık, düzensiz bir yaşamı da beraberinde getirir.
Minimalist hayat, az eşyadan çok daha fazlasını ifade eder ve tüm yaşantımızı olumlu yönde etkileyen bir felsefeye sahiptir. Bu konu hakkında daha fazla bilgiye “Minimalizm:Less is More”⇗  adlı içeriğe ulaşabilirsiniz.

1) Önemli eşyalarınız her zaman erişilebilir olur

39gzou - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Gerçekten ihtiyacınız olmayan eşyaları attığınızda etrafınızda kendinize daha fazla alan kaldığını göreceksiniz. Karmaşa yerine daha ferah bir ortam yaratarak evinizi daha huzurlu ve sakin bir mekân haline getirebilirsiniz.

2) Daha özgür hissedersiniz

0ccr06 - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Eşyalarımızı kaybetmekten korktuğumuz ya da onlara çok değer verdiğimiz zamanlar olabilir. Farkında olmasak da bunlar bizi bağlayıcı etkenlerdir. Minimal bir yaşamla birlikte daha stressiz günler kendiliğinden gelecektir.

3) Hobilerinize odaklanabilirsiniz

99lcyo - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Kalabalık ve eşyalarla dolu bir evi düzenlemek, farkında olmasanız da çok vaktinizi alır. Bir şeylerin yerini düzeltmek ya da yeni eşyaları nereye koyacağınızı düşünmek yerine sizi mutlu eden hobilerinizle uğraşmak kendinizi daha mutlu hissettirir.

4) Merkeziniz kendi hayatınız olur

oicrge - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Sürekli maruz kaldığımız reklamlar bize bir şeyler satmaya çalışır ancak mutluluk, para ile satın alınabilen bir şey değildir. Hayatınızın merkezine eşyaları koymak yerine kendinizi merkeze alabilir ve böylece kafanızı sadece kendi hayatınıza yorabilirsiniz.

5) Huzurlu bir yaşamınız olur

aarv03 - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Eşyalarınızdan kurtuldukça sorun ettiğiniz gereksiz problemlerden de yavaş yavaş kurtulduğunuzu göreceksiniz. Minimalist yaşamla birlikte endişelenmeniz gereken daha az şey olurken sahip olduğunuz daha fazla huzur olacaktır.

6) Mutlu olduğunuz anların tadını daha çok çıkartırsınız

9errb3 - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
“Küçük şeylerden mutlu olmak” deyimini daha önce duymuşsunuzdur. Hayatınızda endişeleneceğiniz şeylerin azalmasıyla mutluluk da o ölçüde gelecektir. Böylece bir şeyler üzerine gereksiz düşünmek yerine hayatın tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

7) Günlük kaygılarınız ve stresiniz minimuma iner

m0ikcf - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Minimalist yaşam felsefesinde hayatınızdan azalan şeyler sadece gereksiz eşyalar değildir. Budist rahiplerin neredeyse hiç korkuları yoktur çünkü kaybedecek bir şeyim yok düşüncesini benimsemişlerdir. Hayatınızda ihtiyacınız olmayan şeylerin gitmesiyle olumsuz duygular da yavaş yavaş zihninizi terk eder.

8) Özgüveninizin arttığını hissedersiniz

0obhzj - Minimalist Yaşam Stilinin Hayatınıza Katacağı 8 Fayda
Minimalist yaşam kişinin kendine verdiği önemi üstte tutar. Önemli olanın, çevrenizi dolduran nesneler yerine kendiniz olduğunu fark ettikçe daha güvende hissedeceksiniz ve bu hayat tarzını daha çok benimseyeceksiniz.

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz