Microsoft’tan Acil Durum Çağrısı: Android’e ya da iOS’a Geçin

Edanaz Aksoy

Edanaz Aksoy

Editör - Bilgi Hukuk

Microsoft, son yıllarda Windows Phone işletim sistemi ile piyasada adını duyurmuş ilginç tasarımı ve ara yüzü ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Olumlu olumsuz eleştirilerin yanı sıra iOS ve Android karşısında rakip statüsünü kazanmıştı.
Microsoft’un aldığı kararlar üzerine Windows Phone serisine olan desteğini keseceği duyumları alınmıştı. Windows Phone 10 Mobile Müşteri Hizmetleri sayfasında yer alan ‘SSS’ (Sıkça Sorulan Sorular) kısmında müşterilerin Windows Phone’un geleceğine yönelik hamlelerin sorulduğu soruya karşı Microsoft’un cevabı “desteklenen bir Android veya iOS aygıtına geçmelerini tavsiye ediyoruz” oldu.
Microsoft bu duruma açıklık getirmek için kesin tarihleri de belirtti. 10 Aralık 2019 itibariyle Windows Mobile işletim sisteminin güvenlik desteği sona erecek. Sürüm farklılığından dolayı ise 1703 sürümü Lumia 640 ve 640 XL modellerinin güvenlik desteği ise 11 Haziran 2019 da sona erecek.
Akıllı telefonlar için kaçınılmaz olan güvenlik desteğinin kesilmesi, Windows’un kendi işletim sistemine bir çeşit darbe gerçekleştirmek olacak. Telefon bulmak bu zamanlarda hiç de zor değilken, tasarımı beğenilmiş bir Windows modeli tercih etmek pek akıllıca bir seçenek değil. 2019 yılı içerisinde Microsoft’un desteği keseceğinin bilinmesi ve cihazların tercih edilmesinin önlenmesi doğru bir hamle olacaktır.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/