l Microsoft Duyurdu: Türkiye'de 2018 Teknoloji Harcamaları 22.5 Milyar Doları Bulacak - CEOtudent

Microsoft Duyurdu: Türkiye’de 2018 Teknoloji Harcamaları 22.5 Milyar Doları Bulacak

Yusuf Yücel

Yusuf Yücel

Blockchain ve Kripto Para - Bitcoin - Teknolojisi Boğaziçi Üniversitesi

Microsoft Türkiye tarafından hazırlanan ve yayınlanan 2018 IDC Türkiye Öngörüleri raporuna göre 2018 yılında Türkiye’deki teknoloji harcamalarının toplam büyüklüğü 22,5 Milyar dolara ulaşacak.
Microsoft Duyurdu: Türkiye'de 2018 Teknoloji Harcamaları 22.5 Milyar Doları Bulacak 1
2018 IDC Türkiye Öngörüleri etkinliği 6 Şubat’ta Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirildi. Oluşturulan rapora göre 2018 yılı içinde Türkiye’de gerçekleşecek Bilgi ve İletişim Teknolojileri harcamaları 22,52 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak.
Son birkaç yıldır Türkiye’deki BİT pazarının önemli ölçüde yeniden şekillendiğini ve bu alandaki dönüşümün 2018 yılında da durmaksızın devam edeceğini belirten IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’deki şirketlerin yüzde 80’i dijital dönüşüm alanında çalışmalara başlamış durumda ve META bölgesindeki en ileri ülke durumundayız. Finans, perakende ve üretim sektörlerinin öncülüğüyle devam eden dönüşüm projeleri ile müşterilere daha iyi deneyim sunmak, maliyetleri düşürmek ve uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazanmak ana gündem maddesi olarak öne çıkıyor.”

Kategoriler: Ekonomi, Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/