l Melike Şahin - CEOtudent

Melike Şahin

1989 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü okuyarak 2012 yılında tamamlamıştır.

Melike Şahin 1
Melike Şahin. müzik kariyerine öğrenci olduğu dönemde Klasik Müzik Kulübü sayesinde başlamıştır. 2011 yılında ise Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları ismine sahip nostaljik pop eserleri ile konserler vermiştir. 2011 yılında ise Baba Zula ile yolu kesişen Şahin, ilk konserini ise Berlin’de vermiştir.

O gün ile birlikte 2017 yılına kadar geçen süre de Baba Zula ile birlikte birçok işe ve konsere imza atmıştır. Konser verdiği şehirlerin başında Hindistan, Meksika ve Avustralya gelmektedir. Bu ülkeler de yaklaşık olarak 250 taneyi aşkın konser vermiştir. Baba Zula tarafından 2014 yılında çıkarılan 34 Oto Sanayi adlı albüm de hem vokal aynı zaman da söz yazarı olarak rol oynamıştır.

2017 yılında Tony Gatlif’e ait olan film Djam filminin dünya çapında tanıtılması öncesinde büyük bir konser verdi. Bu konseri Cannes Film Festivalinde vermiştir. Film için ayrıca 3 adet şarkı seslendirmiştir. 2017 yılının Kasım ayında ise ilk şarkısı olan Deli Kan adlı şarkıyı Sony Music aracılığı ile yayımladı. Sanatçı günümüzde Melik Şah isimli ve Saz Arkadaşları adlı klasik alaturka karışımı eserler seslendirmektedir ve birçok konser vermektedir. Ayrıca daha önce yarım bırakıp tamamlamadığı Merhem adlı albümünü de tamamlama çalışmaları yapmaktadır. 2018 yılında ise tek şarkısı olan Sevmek Suçsa Suçluyum isimli şarkısını yayımlamıştır.

Popüler Şarkıları

 – Tutuşmuş Beraber
– Kara Orman

– Geri Ver
Şarkı Sözleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz… 

https://sarkisozleri.org/sanatci/melike-sahin/
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/