l 6 TL Farkla Üzerine Adınızı Yazmamı İster Misiniz: McDonald's'tan Starbucks'a Gönderme Var [video] - CEOtudent

6 TL Farkla Üzerine Adınızı Yazmamı İster misiniz: McDonald’s’tan Starbucks’a Gönderme Var [video]

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

McDonald’s son zamanlarda biraz agresif bir strateji üzerinden ilerliyor. Bu strateji doğrudan kendi rakiplerini eleştirmekten çok, algıları değiştirmeye yönelik. McDonald’s’ın yeni reklamı da bu kapsamda çok konuşulacak bir hamle olmuş.

Hatırlarsanız McDonald’s geçtiğimiz aylarda yeni ürünü Show Burger’in tanıtımı için yayınladığı reklam filminde şova dönüşen yemek sunumlarını tiye alıyorudu.

6 TL Farkla Üzerine Adınızı Yazmamı İster misiniz: McDonald's'tan Starbucks'a Gönderme Var [video] 1

McDonald’s, şimdi de McD Cafe lezzetleri için hazırladığı yeni reklam kampanyasında benzer bir tonda ilerliyor. Özellikle ilk reklamda kahve devi Starbucks’a gönderme yapıldığını açıkça görebiliyoruz. Diğer reklamlar da kahve kültürü üzerinden eleştirilerde bulunuyor.

6 TL Farkla Üzerine Adınızı Yazmamı İster misiniz: McDonald's'tan Starbucks'a Gönderme Var [video] 2
Sunuma odaklananlara gönderme yapan marka, iyi kahve içmek isteyenleri uygun fiyatlarıyla McD Cafe lezzetlerini tatmaya davet ediyor.

Reklam ajansı TBWAIstanbul imzası taşıyan reklamlar sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Kampanya dahilinde çekilen 3 reklam filmini aşağıdan izleyebiliriz.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (1) Yorum Yap

Reklam filmleri çok başarılı olmuş.Göndermelerde sosyal medyada gündem olacak biçimde tasarlanmış,bu sayede reklam daha fazla kişiye ulaşacak ve daha fazla müşteri çekecek.McDonald's yaklaşık bir senedir sıcak çikolata, filtre kahve ve çayı 1 liraya satıyor.Tad olarakta gayet güzel (şubeden şubeye değşiyor muhtemelen tazelik ile ilgili olabilir)

/