l Mart Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık? - CEOtudent

Mart Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık?

Yusuf Yücel

Yusuf Yücel

Blockchain ve Kripto Para - Bitcoin - Teknolojisi Boğaziçi Üniversitesi

Mart ayı Kripto Para Piyasası için bir diğer kayıp oldu. Bitcoin 30 Mart’ta 6.740$ ile en düşük seviyeyi görürken en iyi performans göstersen ise Binance Coin oldu.
Mart Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık? 1
Kripto Para Piyasası 2017’de özellikle de yıl sonunda Bitcoin’in peşine Altcoin’leri de takmasıyla harika bir yılı geride bıraktı. 2018’e ise keskin düşüşlerle girilerek eski fiyat seviyelerine dönüldü. Şubat ayında yaşanan hafif kıpırdanma ise Mart ile yerini kayıp dolu bir aya bıraktı diyebiliriz.
Mart ayında Kripto Para Piyasası büyük değer kaybına uğradı ve haberimizin yayına girdiği sırada kripto paraların toplam hacmi 260 Milyar Dolar seviyesinin az üstünde seyrediyor.
Mart Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık? 2
Binance, piyasa dökülürken yukarı doğru sağlam bir çıkış yaptı. Binance Coin 10.50$ ile başladığı ayda 10.70$’a kadar çıktı. Dolar bazında büyük bir artış yaşanmaması sizin yanıltmasın çünkü BTC karşısında %48’lik bir artış kaydetti.
Mart Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık? 3
Bu gelişmelere rağmen başta Binance de dahil olmak üzere piyasa tüm zamanlar rekoruna oldukça uzak. Ayın en büyük değer kaybına uğrayanları ise Ethereum ve Cardano oldu.
Kategoriler: Ekonomi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/