Mark Zuckerberg’in İfade Verirken Kullandığı ‘Koltuk Desteği’ Ne Anlatıyor?

Cambridge Analytica skandalıyla Mark Zuckerberg’in ifade vermek için gönüllü olması, ifade verirken giydikleri, söylemleri, oturduğu koltuğun yüksekliğine kadar her şey detaylıca inceleniyor.

Mark Zuckerberg, Facebook sayesinde 2.2 milyar insan hakkında, onlardan daha çok şey biliyor. Bu da onun etki alanının ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Pek çok dünya liderinkinden çok daha fazla olan bu etki alanını Trump’ın seçim kampanyasından sorumlu bireyler şu şekilde açıklıyor: “Facebook olmasaydı kazanamazdık”. Kısacası Zuckerberg’in giydiği, yediği, içtiği, oturduğu her şey önemli.

Bir dönem Türkiye’de de tartışma konusu olan alçak koltuk krizini hatırlarsınız. Bunun bir örneği de Zuckerberg’in ifadesi sırasında yaşandı.
Mark’ın ifade verdiği gün 5 saat boyunca üzerinde oturduğu koltuğun desteği gündem yarattı. Çünkü daha önce burada ifade veren diğer siyasetçiler, yalnızca minder kullanmışlardı. Boyu 1.71olan Zuckerberg, o sandalyeye oturan diğer insanlardan daha uzundu. Ama nedense daha yüksekte durmak istemişti.
Zuckerberg’in bu ifade gününe günlerce hazırlandığı ve hatta birçok iletişimci ile birlikte çalıştığı aşikar. O gün kendisine yöneltilen iddialar karşısında ciddi bir savunma ve duruş sunması gerekiyordu. Orada otururken daha uzun, daha güçlü, daha açıkta görünüyor olması daha güven verici bir imaj çizmesine yardımcı olacaktı. O da gerekeni yaptı.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/