Mark Zuckerberg’den Güncel Facebook Rakamları

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

6 Şubat 2017

Facebook’un en aktif kullanıcılarından birisi, Mark Zuckerberg (Kendi sitesi tabii, doğal hakkı). Zuckerberg, burada günlük hayatından görüntüler, gündemle ilgili bazı yorumlar ile Facebook ve markalarıyla ilgili gelişmeleri, anlık olarak aktarıyor. 2 Şubat’ta Facebook ve markalarıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Zuckerberg’in açıklamalarına göre şu an 1,9 milyar insan Facebook’un ekosistemlerinde yer alıyor. 1,9 milyarın 1,2 milyarı günlük kullanıcı. 65 milyondan fazla işletme Facebook aracılığıyla müşterilerine ulaşıyor.

En büyük önceliklerinin video olduğunu söyleyen Zuckerberg, bunu tüm ürünlere yerleştirdiklerini belirtiyor. 150 milyondan fazla insanın Instagram Stories’i her gün kullandığını söylüyor. Messenger’a da bir kamera dahil ettiklerini ve Facebook’un da bu akıma katıldığını da ekliyor.

Tüm Facebook kullanıcılarına seslenen Zuckerberg, herkesin bir “topluluk” içinde yer aldığını ve bu topluluğun daha bilgilendirilmiş, destekleyici, güvenli ve iyilik için güçlü olmasını dilediğini belirtiyor. Ayrıca, tüm dunyayı birbirine bağlamak için çıktığı bu yolda onun yanında oldukları için bu topluluğa teşekkür ediyor.

Zuckerberg’in verdiği güncel rakamlar ise şu şekilde:

Ekosistemler

Facebook: 1,86 milyar aktif kullanıcı

Instagram: 600 milyon aktif kullanıcı

Ürünler

WhatsApp: 1,2 milyar aktif kullanıcı

Messenger: 1 milyar aktif kullanıcı

Teknolojiler

internet.org: +50 milyon internete bağlanan kullanıcı

oculus: +5 milyon Gear VR ürünü

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/