l Mark Zuckerberg Parasını Neye Harcıyor? - CEOtudent

Mark Zuckerberg Parasını Neye Harcıyor?

Kemal Çetin Ozan

Kemal Çetin Ozan

a.k.a. male version of bridget jones

Gri t-shirtleri, klasik kesik kot pantolonları ve Honda arabasıyla sık sık objektiflere yansıyan Dünya’nın En Zengin Beşinci ismi olan Mark Zuckerberg parasını nereye veya neye harcıyor?
Mark Zuckerberg Parasını Neye Harcıyor? 1
19 yaşında kurduğu Facebook sayesinde genç bir milyoner olmayı başaran Zuckerberg şu an 33 yaşında. Zenginliğinin yanı sıra alçakgönüllü duruşuyla da bilinen Zuckerberg Forbes’un yayınladığı listeye göre Dünya’nın en zengin beşinci ismi.
Gri t-shirt mü, yoksa siyah balıkçı yaka kazak mı daha zeki gösteriyor? Parasını giyimine harcamadığını her defasında bize gösteren Zuckerberg tek tip giyimiyle Jobs’a bu konuda benzemekte.
Gayrimenkulün modası asla geçmiyor. Şirketine yaptığı yatırımların dışında parasını gayrimenkule yatırıyor. California’da özel üretim malikaneler ve San Franciscoda doğal güzelliğe sahip alanlar gibi birçok popüler ABD lokasyonundan ev satın alıyor. Bu harcamaların bir senede 130 milyon dolara ulaştığı söyleniyor.
Mark Zuckerberg Parasını Neye Harcıyor? 2
Facebook her yerde, Mark Zuckerberg’de. Bir diğer büyük kalem harcama ise gezi masrafları. Senede 5 milyon doları aşan seyahat giderleri sayesinde sanıyorum ki Zuckerberg’i hemen hemen her yerde görebiliriz.
Sonuç olarak, neredeyse 75 milyar doları olan Mark Zuckerberg’in hemen hemen hiç harcama yapmadığını söylesek abartmayız.
Kategoriler: Ekonomi, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/