Mark Zuckerberg: Benim de bilgilerim çalındı !

Facebook’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mark Zuckerberg, kullanıcı bilgilerinin izinsiz paylaşılmasıyla ilgili ABD Kongresi’nde ifade verdi. 
Zuckerberg, senatörlerin karşısındaki konuşmasına özür dileyerek başladı ve “Bu araçların zarar verme amaçlı da kullanılabilmesine engel olmak için yeterince çaba göstermediğimiz açık. Bu yalan haber, seçimlere dış müdahale, nefret söylemi ve program geliştiricileri ile veri gizliliği için de geçerli” dedi.
Zuckerberg, “Facebook: Tüketici Verilerinin Kullanımı ve Şeffaflığı” adlı oturumda,  “Cambridge Analytica” adlı veri analiz firmasının, 87 milyon Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verilerine yönelik açıklamalarda bulundu.
Zuckerberg, ” Bize sildiklerini söylediler. Onlara inanmak açıkça bir hataydı, bunu takip etmeliydik ve denetlemeliydik. Bu hatayı bir daha yapmayacağız ” dedi.
Cambridge Analytica skandalı kapsamında veri sızıntısından etkilenen Facebook kullanıcılarının pazartesi günü bilgilendirilmeye başlandığı bilgisini paylaşan Zuckerberg, “Benim de bilgilerim üçüncü parti gruplara satıldı” dedi ve sözlerine kullanıcıların kendi bilgilerini istedikleri zaman silebileceklerini ekledi.
Skandalın nasıl ortaya çıktığını ve gelişmeleri takip etmek için; 

https://ceotudent.com/trump-ve-facebook-skandalinin-perde-arkasi-istifalar-veri-suistimali-ve-dahasi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/