Çok Bilinen 10 Logo Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Logolar artık hayatımızın çok daha içinde. Hepsi gördüğümüz anda bize ürünü anımsatacak bir jenerik haline geldiler. Bu logoların yapım ve karar süreçleri düşünüldüğü kadar kolay ilerlemiyor. Logolarda tasarımcıların ilham aldıkları bir şeyler ya da markanın geçmişine dair ipuçları var.


1) LG

Hayat güzel özellikle pac-man oynarken!


2) Amazon

Amazonun gayet basit gözüken bu logosu bizlere gülücüğü anımsatır. Ama aslında aynı zamanda sitede A’dan Z’ye her şeyin olduğunu da vurgular.


3) Unilever

Unilever Gıda, içecek, temizlik malzemeleri ve kişisel bakım ürünlerinin en büyük üreticilerinden biri. Tüm bu ürettikleri ürünleri logoya yansıtmışlar. “U” içinde arılar, kuşlar, dna, mısır, çiçek, palmiye ağacı ve çok daha fazlasını görebiliriz. Detaylı incelemek için tıklayın.


4) NBC

NBC logosu yazısının altında gizli bir sağa bakan tavus kuşu var. Bu tavus kusu şirketin ileri bakma mottosunu temsil ediyor. Ayrıca yayınladıkları programdan gurur duyuyorlar.


5) BMW

BMW markası havacılık geçmişine sahip ve logosu bu tarihe sadık kalmış. Beyaz bölümler hareketli bir parvaneyi mavi kısımlar ise gökyüzünü temsil ediyor.


6) Toblerone

Toblerone logosunda Toblorone’nun  aslen geldiği yer olan Matterhorn dağının görüntüsünü içeriyor.


7) FedEx

İlk baktığınız da gayet düz bir logo gibi gözükse de e ve x  harfleri arasında bir ok var ve bu ok şirketlerin teslimat hızını ve doğruluğunu temsil ediyor.


8) Coca-Cola

Bu gizli mesaj ise tamamen tesadüfen oluşmuş. Danimarka bayrağında O ve I harfleri arasında negatif bir alan görülebilir ve Coca-Cola bunu Danimarkadaki reklamlarında kullanmıştır.


9) Beats

Logodaki B harfi ve kırmızı yuvarlığın pozisyonu kulaklık takan bi insan gibi görünüyor.


10) Sony Vaio

Sony Vaio logosu “va” bir analog sinyal gibi görünmek için yapılmış ve IO bir dijital sinyali temsil eden 1 ve 0 sayıları.

Facebook'ta Paylaş    new-twitter-paylas

Yorumlar (0) Yorum Yap

/