Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.
3 Mayıs 2018
Liseli Girişimci: Salih Selim Belek ve Armada Battle 

Liseli bir girişimci tarafından geliştirilen %100 Türk yapımı online deniz savaşı oyunu Armada Battle ile okyanusların korkulu rüyası olmaya hazır olun!

Ülkemizde her geçen gün yerli oyun geliştiricileri ve yerli oyunlar artıyor. Buna en iyi örneklerden birisi ise çevrimiçi Deniz Savaşı Oyunu olan Armada Battle. Salih Selim Belek'in henüz lisedeyken geliştirdiği yerli oyun geçtiğimiz aylarda oyun severlerin beğenisine sunuldu ve henüz ön kayıt aşamasında 10 binden fazla kayıtlı kullanıcıya erişti. Şu anda alfa sürümünde olan oyun 1 ay içerisinde 200 bin görüntülenmeye ulaştı ve her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Salih' in Hikayesi

Salih, küçük yaşlarında başladığı oyun oynama alışkanlığını bir adım daha ileri götürüp çevrimiçi oyun geliştirme hayalini gerçekleştirmek için çalışmaya başladı. Lisede diğer insanlardan farklı olma isteği ile tüketmek değil de üretmek isteğiyle beraber yazılımı öğrenmesi gerektiğinin farkındaydı. Hiçbir kursa gitmeden ya da özel eğitim almadan yalnızca interneti kullanarak yazılımı öğrenmeye başladı. Sadece öğrenmekle kalmayıp uygulamayı da tercih etti. Lise ikinci sınıftayken geliştirdiği bir proje ile Başakşehir Living Lab'den kuluçka ve ücretsiz ofis desteği alan Salih Selim, Living Lab'ın en genç girişimcisi oldu. 

Salih , online deniz savaşı oyununun çıkış hikayesini
şöyle anlatıyor:

"Hayatımın odak noktasının üretmek üzerine olması
gerektiğini düşündüm. Bir gece yarısı bilgisayar başında sabahlarken
hayalimdeki Armada Battle projesinin temelini atmaya hemen o anda atmaya başladım." 

İlk başta uzun bir süre tek başına geliştirdiği oyun projesine daha sonradan Salih'e ve hayallerine inananlar da gönüllü olarak yardım etmeye başladı. Böylece projesinde hızla ilerleme kaydeden Salih, Alpha sürümüne geçiş aşamasında binlerce oyun severin ilgisini çekmeyi başardı.

Armada Battle Hakkında

Bir geminin kaptanı olabilir, uçsuz bucaksız okyanuslarda maceralara atılabilir ve düşmanlarınızın korkulu rüyası olabilirsiniz.

Bir çevrimiçi web tabanlı deniz savaşı oyunu olan Armada Battle'da, küçük bir filika ile başlanılan yolculuğa sistem ve düşman gemilerini batırarak, deniz canavarlarını öldürerek deneyim puanı, altın ve ganimetler kazanıza dayanan bir oyun. Bu ganimetlerle yeni, daha güçlü gemiler satın alarak geminizi top ve farklı çeşit aksesuarlar ile geliştirebilir ve sıralamada yükselebilirsiniz. Ayrıca deniz haritasındaki sandıkları toplayarak altından daha değerli bir para bilimi olan elmasları kazanabilir, özel ekipmanlar için elmasları kullanabilirsiniz. Ama unutmayın bu yolda şan şöhret sahibi olmak da var, deniz dibini boylamakta :)
Oyun içerisinde hikayelere sahip görevler, sizden belirli hedeflere ulaşmanızı ister. Hedeflere ulaştığınız takdirde birçok ödül ve bir sonraki seviyeye geçmek için ihtiyacınızın olduğu deneyim puanlarını kazanırsınız.
Deneyim puanları biriktikçe oyun içerisindeki sıralamanız yani rütbeniz artar. Ayrıca her seviye sonunda bir sonraki seviyeye geçmeye hak kazanacak kadar deneyim puanı toplayan oyuncular korsanlık sınavına girerler. Bu zorlu sınav kapsamında farklı görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmeleri gerekir.

Oyunun en güzel yanı ise kolektif oynayabilme seçeneğinin sunulması. Oyuncular birlikte sayısı 200 gemiye varan donanmasını - yani armadasını - kurarak beraber oynayabilir, harita üzerindeki savaş adalarına giderek başka armadalar ile savaşabilir. Oyunda her seviye için 4 farklı harita bulunurken, ilk seviyede karşınıza İstanbul'dan kesitler - Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, Surlar - çıkar. Armada Battle'da Türkçe ve İngilizce dillerinin yanında Fransızca, Almanca,İspanyolca ve Çince dilleri de bulunuyor.

Armada Battle ve Sosyal Sorumluluk

Salih, geliştirdikleri oyundan elde edecekleri gelirin bir kısmını kimsesiz çocuklar vakfındaki kimsesiz çocuklara bağışlamayı hedefliyor. 

Öncelikle 11 farklı ülkede online deniz savaşı oyunu
kategorisini hedefleyen Armada Battle, ilerleyen zamanlarda tüm dünyada 7'den
70'e herkesin oynadığı bir oyun olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor!

Bizi Takip Edin:
0
Bizi Facebook'tan takip edin.

arrow_upward