Lise Öğrencisi Çağdaş İrfan Yıldırım, 1 Milyon Liralık Soruyu Gördü

Melike Çalkap

Melike Çalkap

Editör @ceotudent

“Kim 500 Milyar İster?” ile 2000 yılında yayına başlayan efsanevi yarışma programının son yayınlanan bölümünde nefesler tutuldu.
Murat Yıldırım’ın sunduğu yarışmada, yarışmacı sezon finali bölümünde 1 milyon liralık soruya kadar gelmeyi başarmış fakat programın süresinin bitmesi sebebiyle, 1 milyon liralık soruyu görememişti.
Yarışma tarihinde 2. kez bir yarışmacı, 1 milyon liralık soruyu görmeyi başardı. Çağdaş İrfan Yıldırım bu başarısıyla hepimizin geleceğe daha umutla bakmasına da sebep oldu. Öyle ki kendisi henüz lise öğrencisi…
Çağdaş İrfan Yıldırım, Galatasaray Lisesi’nde öğrenimini sürdürmekte. Yarışmada 1 milyon liralık soruyu yanıtlamadı ve yarışmadan 250 bin lirayla çekildi. Kazandığı parayı eğitimi için harcamayı düşünüyor. Kendisinin yakın tarihteki hedefi ise Paris-Sorbonne’da Hukuk okumak.
Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasının “1 Milyon Özel” bölümünde, aslında hepimizin yıllardır görmeyi merakla beklediği 1 milyon lira değerindeki soru ise şöyleydi:
“Kuran-ı Kerim’de hangisi üzerine yemin edilmemiştir?” sorunun şıklarında: Deniz, Güneş, Arı ve Kalem vardı. Çağdaş İrfan Işık, herhangi bir bilgiye sahip olmadığı için riske girmek istemediğini belirtti ve yarışmadan çekilme kararı aldı.

Son bölümden hepimizin yüreğini ağzına getiren o karar anı ise şöyle:

Kategoriler: Başarı, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/