Liderlik Konusunda Annemizin Sahip Olduğu 5 Üstün Yetenek

‘’Lider mi olunur yoksa lider mi doğulur?’’ sorusunun kesin bir cevabı yok ancak tecrübesiz genç bir kadından başarılı bir lidere nasıl dönüşüldüğünü annemize bakıp görebiliriz. Bu kadınlar eğitim düzeyi fark etmeksizin içgüdüleri ve deneyimleriyle muhteşem özelliklere sahipler ve harika işlere imza atıyorlar. Başarılı bir liderin sahip olması gereken nitelikler onların doğal hallerinde mevcut.

İşte annemizin doğuştan sahip olduğu 5 üstün yetenek:

1) Azim, tutku, inanç = Mücadele

Durmadan çabalayan ve bu işe tutkuyla bağlı annenin sabrı ve azmiyle çözemeyeceği sorun yok! Asla pes etmez,tutkusunu kaybetmez. İnancıyla büyüler ve mücadeleci ruhunu katar sana. Üstesinden gelemeyeceği problem yok gibi. Tahammül becerisi ve esnekliğiyle onu kimse yıldıramaz.


2) Her zaman doğru riski alabilmesi

O bir kriz yönetimi uzmanıdır, gözünü kırpmadan ani ve doğru kararlar alır, pratik çözümler sunar.


3) Birisi ‘’multitasking’’ olmaktan mı bahsetti?

Toplumumuzun sosyo-kültürel yapısı ona aile-iş-çocuk üçgeninde kaybolmayı dayatsa da o planlama yeteneği ve yönetim becerisiyle bu sorumlulukları hayatın zevkli birer parçası yapar. Çok yönlü olabilmeyi ilk ondan öğrenmişizdir.


4) Finansal deha

Kısıtlı kaynaklar ile maksimum fayda sağlamak… Bu onun işi. Tam bir ev ekonomisi uzmanı. Gerçek bir iktisatçı…


5) Ve tabi ki… İleri görüşlü olması!

Doğru tespitleri ve analizleri ile şaşırtır. Hayata dair pek çok şeyi sezer ve hep doğru yolu gösterir. Hatta ileri görüşlülüğü öyle ileri boyuttadır ki hava durumu tahmininde meteorolojiden daha yüksek oranda başarı gösterir. Unutma: Annen şemsiyeni almanı söylüyorsa 40 derece havada bile yağmur yağar. 🙂


BONUS: Motivasyon

Bitmeyen yaşam enerjisi ile o tam bir motivasyon kaynağı. Bazen tek bir cümle ile seni kendine getirir ve her şeyin güzel gittiğine inandırır. Hayatın bütün zorluklarına rağmen neşeli ve iyimserdir.

Ve… Bu üstün yeteneklere sahip asil kadın, verdiği en insani emeğin karşılığını aldığını daima bilir.

Güzel annelerimizin anneler günü kutlu olsun!

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: İş, Motivasyon, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/