Kylie Jenner Bir Tweet Atarak Snapchat’in Değerini 1.3 Milyar Dolar Düşürdü

Snapchat gibi kendini defalarca kanıtlamış bir şirketin hisse senedi fiyatında aniden yüzde 7’lik bir düşüş gerçekleşti.
Söz konusu tweet, söyledikleri ve yaptıklarıyla sürekli gündemde olan 20 yaşındaki Kylie Jenner tarafından atılınca koskoca şirketin piyasa değerlemesinin önemli bir bölümünü yalnızca bir tweet tehdit edebiliyor.

İşte o tweet:

 

“Snapchat’i artık kimse kullanmıyor mu? Yoksa sadece ben mi… ah çok üzücü.”

Tweet atıldıktan 30 dakika sonra meydana gelen grafik oldukça şaşırtıcıydı. Bu düşüş “Kylie Efekt” şeklinde yorumlandı.
Yavaşlayan kullanıcı büyümesi ve düşen hisse fiyatlarıyla beraber Instagram’ın da rekabeti arttırmasıyla köşeye sıkışan Snapchat’in bir süredir kan kaybettiği konuşuluyordu.
Geçtiğimiz günlerde arayüzünde köklü değişiklikler yapan Snapchat’in yeni tasarımı da ağır eleştirilere maruz kaldı. Çığ gibi büyüyen tepkiler, sosyal medyada eski arayüze dönmek için çeşitli kampanyalar başlatılmasına yol açtı.
Kampanyaların bir tanesi; Avusturalya’lı Snapchat kullanıcısı Nic Rumsey tarafından güncellemelerin geri alınmasına yönelik başlatıldı. Bu kampanyayı şu an 1 milyon Snapchat kullanıcısı imzalamış durumda.
Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel ise yaptığı açıklamada yeni tasarımı şiddetle savundu ve özet olarak insanların buna alışması gerektiğini belirtti.Değişen tüketici eğilimleriyle beraber hızla değişen sosyal medya trendleriyle mecralar arasında artan
rekabet sonucu meydana gelecek değişiklikler uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.
Kategoriler: Gündem, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/