KPSS Türkiye Birincisi Öğretmen Adayı Mülakatta Elendi ve Nedenini Bilmiyor

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

Deniz Eren Demir adındaki öğretmen adayı girdiği KPSS’de (Kamu Personel Seçme Sınavı) 88.295 puan aldı ve fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi oldu. KPSS’den sonra mülakata giren Demir, 54 puan aldı ve elendi. Demir “Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, hiç bilmiyorum” açıklamasını yaptı.

Fizik birincisi Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

Sözcü’nün haberine⇗ göre, Deniz Eren Demir isminde öğretmen adayı, fizik alanında 88.295 puan aldı ve bu puanla Türkiye 1’incisi oldu. ÖSYM den de Türkiye 1’incisi olduğuna dair belgeyi aldı. Fizik birincisi Eren Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

“Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap verdim”

2018’deki KPSS’de 88.295750 puan aldığını söyleyen Deniz Eren Demir şu açıklamalarda bulundu:

“ÖSYM’nin açıkladığı sıralamalara göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında ise Türkiye ikincisi oldum. Ardından 14.12.2018 tarihinde yapılan mülakat sınavına katıldım. Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim.”


“2016 yılında girdiğim mülakatta da 95 puan aldım”

2016’da girdiği mülakatta 95 aldığını belirten Demir, bu yılki mülakatta tüm soruları bilmesine rağmen neden elendiğini merak ediyor ve ekliyor:

“Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim.”

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/