Kısa Zamanda Borsadan Nasıl Para Kazanabilirim?

Aykut ÖÇAL

Aykut ÖÇAL

Digital Creator & Growth Marketer

Günümüzde insanların çoğu oturduğu yerden ve kısa zamanda para kazanmak istemektedir. Borsa kullanılarak bu isteği gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Dolar kuru, kripto para borsası veya hisse değerlerini takip ederek çok iyi karlar elde edilebilir. Kısa zamanda para kazanmak için önce deneyim kazanılmalıdır. Bunun için de dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır.

 Borsayı Çok iyi Bilmek
  Öncelikle para kazandıracak piyasayı iyice tanımak gerekir. Piyasayı öğrendikten sonra günlük fiyat hareketleri takip edilmelidir. Örneğin dolar kurunda hangi saatlerde yükselişler olduğunu veya hangi olaylar sonucunda düşüş gerçekleştiğini bilmek gerekir. Bunun dışında fiyat hareketleri pratiğe dökülebilir. Fiyat artış ve düşüşleri, seçilen işlem üzerinde denenmek için sanal borsa hesaplarından faydalanılabilir. Bu şekilde işin mantığı kavranarak gerçek borsalarda kolay bir şekilde işlem yapılabilir.
 Tepe ve Dip Noktalardan Uzak Durmak
  Piyasa fiyatlarının en dip ve en yüksek seviyelerini beklemek kazanç yerine kayıp getirebilir. Çünkü düşüş oldukça daha da düşebilir mantığıyla beklemek, fırsatı değerlendirmeden kaçabilir. Aynı şekilde piyasa fiyatı artarken daha da çok artacağını düşünerek beklemek bir anda her şeyin tersine dönmesine ve karın da düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle tepe ve düşüş noktalarını kişinin kendisi belirlemeli ve o seviyeyi gördüğünde kararlı bir şekilde işlemini gerçekleştirmelidir.
 Anlık Fırsatları Değerlendirmek
  Borsadan kısa zamanda para kazanmak demek anlık fiyat değişimleri değerlendirebilmektir. Örneğin Bitcoin takip ederken anlık değişimlerle 1000 veya 2000 dolar civarında yükselmeler veya düşüşler olabiliyor. Bu fırsat değerlendirilip işlem yapılırsa ciddi bir kar bırakmış oluyor.
 Özetlemek gerekirse bilgi birikimi ve sıkı takip olduğu sürece kısa zamanda para kazanmak zor bir iş değildir ve unutmamak gerekir ki yatırım fazla olursa alınacak kar da o kadar fazla olacaktır.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/