Kısa Sürede Kazandıracak İş Fikirleri

hakan yıldırım

hakan yıldırım

https://www.myfikirler.org/

Günümüzde çoğu insan bulundukları mevkideki işi, zorunluluktan dolayı yapmaktadır. Aynı zamanda kazandıkları paranın yetmemesi nedeniyle ek iş fikirleri ararlar. Para kazanmanın giderek zorlaştığı günlerde herkes kendi işini kurarak bir şeyler çabalamaya çalışmaktadır. Her insanın izlediği klasikleşmiş, sermaye birikiminin olması gerektiği fikrine karşılık, aslında kısa sürede ve az sermayeyle hatta hiç paranız olmadan da denenmemiş iş fikirleri bularak para kazanabilirsiniz.

Şüphesiz ki insanlar günlerinin büyük bir kısmını bilgisayar başında internette sörf yaparak harcarlar. Oysa boş vakitlerini internette oyalanmak yerine para kazanmaya yönelik çalışmalar yaparak geçirebilirler. Çünkü internetten para kazanmak artık günümüzde en çok tercih edilen iş fikirlerindendir. Basit bir örnek vermek gerekirse günde en çok tık alan sitelerden olan Youtube aracılığı ile para kazanmak mümkün. Kendi çekmiş olduğunuz  videoları almış olduğunuz hesap aracılığıyla paylaşarak, reklam şirketlerine uygun bir içerik sağlayabilirsiniz. Yani sizin videonuzda yapılan reklamlar sayesinde alınan her tık size para kazandırabilir.

Yine bunun gibi farklı iş fikirleri arayanlar için ‘’affiliate marketing’’ denen bir sistem bulunmakta. Bu sistem sizlere ürün satışı yapan firmaların reklamlarını yaparak para kazandırmaktadır. Sistemin işleyişi ise şu şekilde; anlaşma yaptığınız firmanın ürün linklerini kendi internet sayfanızda ya da Facebook gibi sosyal paylaşım alanlarında paylaşarak tık kazanırsınız. Sizin linkinizle siteye ulaşan insanlar eğer ürünü satın alırlarsa siz de bu ürün üzerinden belirli bir prim alırsınız. Bu sayede kısa sürede büyüyerek büyük paralar kazanabilirsiniz.

Yaptığınız işten memnun değilseniz kendinize yeni iş fikirleri aramalısınız. Mesela evde hobi amaçlı yapılan işler de para kazandırabilir. Bunlara topraksız tarım örnek verilebilir. Ev hanımlarının en büyük zevki, evlerinde ya da balkonlarında çiçek bakmak ya da ufak çaplı toprak üretimi yapmaktır. Ancak çoğu zaman saksıların ayak altında olması ve toprakla uğraşmak zor gelir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bitkilerin topraksız da yetişmesi mümkün hale gelmiştir. Bitkilerin ihtiyacı olan şey tutunacakları bir zeminin olması, gerekli miktarda su ve minerallerdir.Pet şişeler içerisine çakıl taşlar, cam parçaları konularak öncelikle bitkilerin köklerinin tutunacağı zemin ayarlanır. Daha sonra ekilen tohumlar minaralli suyla beslendiği taktirde toprak olmadan kaliteli olarak süs bitkileri, sebzeler, bitkiler üretilebilir. İşin inceliğini kavradıktan sonra az bir sermaye ile iş kurabilir, bu alanda hem hobi yaparak işinizi büyütebilir hem de para kazanabilirsiniz. İş fikirleri ve başarılı girişimcilik fikirleri için https://www.myfikirler.org/category/girisimcilik adresinden yüzlerce fikirleri değerlendirebilirsiniz.

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/