Japonya’daki Tur Firması Müşterileri İçin Sanal Seyahat Projesi Geliştirdi

Gitmek, seyahat etmek, yeni yerler görmek, keşfetmek gibi arzular her insanın hayatı boyunca yapmak istediklerinden biridir. Fakat bu isteklerimiz hemen olacak bir iş değil ve bunun için belirli birtakım şeyler gerekli. Uygun zaman yaratımı, bütçe birikimi, lazım olan evrakların toplanması, kendini hazır hissetmek gibi meşakkatli bir süreç gerektirir. Japonya’daki bir tur firması da bütün bu zor süreçleri düşünmüş ve sanal gerçeklik gözlüğü ile müşterilerine sanal seyahat deneyimi kazandırmayı amaçlamış.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da First Airlines isimli bir tur firması yurt dışına çıkma fırsatı bulamayan müşterileri için geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde sanal tur imkanı sağlıyor.


62 dolar karşılığında olan bu tur, müşterilerine Paris, Roma, Hawaii ve New York gibi şehirleri görme tecrübesi sunuyor.


Tıpkı gerçek bir uçak gibi görevliler hostes kıyafeti giyiyor ve uçak kurallarını anlatıp yemek servisi yapıyorlar. Sanal gerçeklik gözlüğü verildikten sonra yaklaşık iki saat boyunca yolcular sanal bir seyahat içinde oluyor.


Yetkililer yakında rotaya Japonya içi bölgelerin de ekleneceğini ve tur sırasında bölgeye özgü yemeklerin de sunuma hazır olacağını açıkladı.


Çoğunlukla yaşlıların ve yurt dışı için imkanı olmayanların ilgi gösterdiği projede yolcular sanal da olsa yeni yerler görmenin keyfini çıkarıyor.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/