İtirafım Var !

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin ilgi odağı ‘kouitiraf’ adlı Instagram hesabı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek işletme haline dönüştü.

Paylaşımları, organizasyonları ve sponsorluklarıyla yaklaşık 17 bin takipçi sayısına ulaşan ‘kouitiraf’ adlı Instagram hesabı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanal ortamdan çıktı, gerçek bir işletmeye dönüştü. Genç girişimci Burak Kaya ile yılların tecrübesini mutfağına yansıtan Fatoş Aydın’ın birlikte hayata geçirdiği ‘Kouitiraf Kafe’ bugüne kadar gittiğiniz mekanlardan oldukça farklı.

Birbirlerini sadece Instagram üzerinden tanıyan kişilerin gerçek hayatta tanışıp sosyalleşebilecekleri yeni bir alan olarak öğrencileri karşılayan Kouitiraf’ta her şey öğrencilerin isteğine göre tasarlanmış. Her sabah 10:00’da kapılarını, Fatoş Hanım’ın elleriyle hazırladığı kahvaltıyla açan mekan, gece 01:00 sıralarına kadar faal. ‘Öğrenci mekanı’ sıfatının hakkını sonuna kadar veren Kouitiraf, vize ve final haftalarında ise 7 gün 24 saat hizmet vererek öğrencilere ders çalışabilecekleri rahat bir ortam sağlıyor.

ÖĞRENCİ DOSTU MEKAN
Kouitiraf’ı diğer mekanlardan ayıran bir diğer özellik ise öğrencilerin hep birlikte katılabilecekleri etkinler gerçekleştirmesi. Instagram üzerinden takipçilerin isteğine göre şekillenen etkinliklerden şüphesiz en fazla ilgi çekeni, haftada bir defa gerçekleştirilen sinema geceleri ve Quiznight etkinliği. Çok yakında canlı müziğin de olacağı kafede, etkinliklerde başarılı olanlara hesap ödememe, pasta ikramı ya da ‘kahveniz bizden’ gibi minik ödüller de veriliyor. Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren Kouitiraf, Instagram üzerinden gizlilik koşuluyla birçok öğrenciye ve ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda da bulunuyor. Serpme kahvaltı, tost ve fast food ürünlerini de kapsayan geniş bir menüye sahip olan mekanda en çok ilgi gören ürünlerin başında ise bol meyveli waffle’lar ve puf puf pankekler geliyor. Öğrenci dostu fiyatlarıyla gençlerin yüzünü güldüren Kouitiraf Kafe’de çalışan kadrosu da öğrencilerden oluşuyor.

SAYFANIN ADMİNİ BİLİNMİYOR

Peki kim bu admin? Sayfada gelen itiraflara yaptığı komik ve akılcı yorumlarla takipçilerinin sevgisini kazanan adminin en belirgin özelliği galiba V for vendetta filmine olan aşkı. www.kouitiraf.org adresinde kendisini şöyle tanımlıyorlar.

Peki bu Admin kimdir, nedir, ne iş yapar? Bu gizemli kişiyi henüz biz de tanıyamadık. Kendisi için en uygun tabir “kalabalığın içinde gezen yalnız bir hayalet”. Şehre gelişiyle öğrenciler arasındaki kopukluğu ve farklılığı fark etti. Ve tüm yaşamları pembe gözlükler olmadan tek bir ağda toplamaya karar verdi. Öğrencilerin farkındalığıyla paralel artan takipçi sayısı onu çeşitli buluşmalara ve organizasyonlara sürükledi. Baktı ki, planlı bir buluşmayla sınırlarımızı aşıyoruz. O da takipçilerinin her gün gelebileceği yeni sınırlar inşa etti.

KAZANÇ BÖLÜŞÜLÜYOR

Mekanda çalışan öğrencilerin ücreti, kafenin günlük gelirine göre hesaplanıyor ve kazanç bölüşülüyor. Çalışanların da işletmenin ortağı gibi görüldüğü sempatik mekanda hem çalışanlar hem de müşteriler hayatından oldukça memnun.

Kouitiraf Kafe’nin genç ortağı Burak Kaya, durumdan oldukça hoşnut olduklarını belirterek, “Bu mekan öğrencilerin. Her zaman çeşitli farklılıkları işletmemize katarak ilerleyeceğiz” diyor.

Türkiye de ilk ve tek olarak, bir Instagram sayfasının gerçeğe dönüştüğü ve öğrencilerin işletip, çalıştığı bu mekana gitmek için öğrenci olmanıza gerek yok.
Siz de Kouitiraf Kafe’ye uğrayıp hem lezzetli ürünlerin tadına bakabilir hem de bu sımsıcak ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

www.kouitiraf.org
Cafe,Radyo,Organizasyon,Medya
İzmit, Kocaeli
Karabaş Mahallesi Şehabettin Bilgisu Caddesi
Yeni Cuma Camii yanında hizmet veriyor.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/