l İstanbul'u Terk Edip Köyüne Yerleşen Ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun - CEOtudent

İstanbul’u Terk Edip Köyüne Yerleşen ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun

kendi dünyasında

kendi dünyasında

Dünyamda yer tutan gelişmeleri uzay boşluğuna bırakıyorum.

Gümüşhaneli olan 38 yaşındaki Emre Coşkun, doğaya duyduğu sevgi dolayısıyla tam 6 kişinin barınabileceği ve elektriğini güneş enerjisi panellerinden alan ahşap bir karavan yaptı. Karavanını 2 bin 100 rakımlı Aybolos Yaylası’nda konuşlandırdı. Şimdi doğayla iç içe olmanın tadını çıkaran Emre Coşkun, karavan şirketlerinden sipariş bile aldığını söylüyor.

Köy ve doğa yaşamı için İstanbul’u terk etmiş.

İstanbul'u Terk Edip Köyüne Yerleşen ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun 1
Neredeyse 20 yılını İstanbul’da geçirdiğini ve köye özlemi dolayısıyla uzun süre önce memleketine döndüğünü söyleyen Emre Coşkun, merkeze bağlı Mescitli köyünde hayallerini kurduğu hayatı yaşıyor.

“”Bu karavanı 45 günde imal edip 4 çeker aracıma bağlayarak 2 bin 100 rakıma çıkardım. Getirebileceğim en yüksek noktaya getirdim.”

İstanbul'u Terk Edip Köyüne Yerleşen ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun 2
Her fırsatta doğayı ve buradaki yaşamı ne kadar çok sevdiğinden bahseden Coşkun, babasının marangoz olması dolayısıyla Amerika’da “Teen house” olarak adlandırılan kültürü, yaşadığı şehre taşımak istediğini belirtti. Bu amaçla babasıyla çekiciye bağlanabilen karavan inşa ettiklerini kaydetti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu karavanı 45 günde imal edip 4 çeker aracıma bağlayarak 2 bin 100 rakıma çıkardım. Getirebileceğim en yüksek noktaya getirdim. 18 metrekare genişliğinde ve yüksekliğini 2 metre insan boyuna göre tasarladım. İçerisinde soba yakarak ısınıyoruz. Banyo, tuvalet, mutfak, yatak yerleri gibi her şeyi düşünerek tasarladım. Elektrik ihtiyacını kurduğumuz güneş enerjisi sistemiyle karşılıyorum. Alt kısmına makaslar yerleştirdim. O nedenle yüksek eğimli arazilere de çıkabiliyor.”


“İnternetin çekmemesi de gayet güzel”

İstanbul'u Terk Edip Köyüne Yerleşen ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun 3
Emre Coşkun, kendisine en çok sorulan “İnternet çekmiyor mu? İnternetsiz ne yapıyorsun?” sorularına da şöyle cevap veriyor:

“Doğayla baş başa olmayı seviyorum. Bir radyom olması bana yetiyor. İnternetin çekmemesi de gayet güzel. Böyle bir hayatı seviyorum. Doğada dingin bir yaşam için kendi tasarladığım karavanımı yaptım.”


Karavan firmalarından sipariş bile almış.

İstanbul'u Terk Edip Köyüne Yerleşen ve Kendi Yaptığı Karavanda Yaşayan Bir Adam: Emre Coşkun 4
Coşkun, karavanı bir yıl önce yap boz şeklinde tamamladığını ve hemen hemen 50 bin liraya mal ettiğini kaydediyor. Birtakım karavan şirketlerinin kendisine sipariş vermek istediğini, ilkbahar geldiğinde seri üretime geçmek için hazırlık yaptığını anlatıyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

“Sosyal medyadan büyük talep var. Gelip ziyaret etmek isteyen var. Yakında olanlar gelip görüp merakını giderebiliyor. Misafirimiz çok. Doğada da olsak her şey insanla oluyor. Ziyaret etmek isteyenleri de bekliyorum.”

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/