İstanbul’da İşini Aşkla Yapan Bir Otobüs Şoförünün Kalpleri Isıtan Hikayesi

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Özellikle İstanbul’da toplu taşımada hepimiz biraz gergin oluyoruz. Metrobüste, metroda sürekli negatif bir enerji var. Herkes bir yerlere yetişmeye çalışıyor, hayatın koşuşturmacası içinde kayboluyor.
Ama bir abimiz var ki işini aşkla yapıyor, yolcularında sinir, stres bırakmıyor. Bu abimiz İETT’nin 256 Yeditepe Üniversitesi – Taksim hattının 57 yaşındaki şoförü Hikmet Yılmaz. Neler yapıyor bir bakalım.

Kendisi babacan tavırlarıyla bir otobüs şöföründen çok bir abi, bir amca gibi.

Yolcuları otobüs beklerken üşümesin diye ya da trafikten dolayı geç kalacağı durumları haber vermek için kurduğu bir Whatsapp grubundan onlara haber veriyor.

Kurdukları grup üzerinden hava ve yol durumu paylaşıyor. “Ben onların Hikmet abileriyim, onlar da benim ailemin bir ferdi gibi” diyor.

Hikmet Yılmaz, yolcularının doğum günlerinde onlara şirin sürprizler yaparken, söz konusu kendi doğum günü olduğunu yolcuları da ona aynı sürprizleri yapmaktan geri kalmıyor.

Hikmet abinin yolcuları bu otobüse “Dostluk Otobüsü” adını vermiş.

Hikmet abi bu yıl emekli oldu. Arkasında onunla yolculuk yapamayacağı için üzülen ama emekliliği için de sevinen bir otobüs dolusu dost bıraktı.

İş aşkının, işe olan saygısının ve iyi kalpliliğinin hepimize ilham olması dileğiyle…

Kategoriler: İlham, Motivasyon, Yaşam

Yorumlar (1) Yorum Yap

Elif Rana Görügen

ne kadar güzel ya keşke herkes böyle işini severek yapsa ..

/