Istanbul Design Summit 1-2 Mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde!

We See Istanbul

We See Istanbul

Istanbul is a city of encounters, transitions, and interactions. Istanbul designated as a City of Design by UNESCO. Join us and let's "See" Istanbul together.

Bir karşılaşmalar, geçişler ve etkileşimler şehri olan İstanbul’un 8500 yıllık geçmişinin yarattığı kültürel miras katmanları, günümüze ulaşmış geleneksel zanaatları ve üretim biçimlerini olduğu kadar bugünün tasarım fikirlerini de besleyen bir kaynak. İstanbul geçtiğimiz sene UNESCO tarafından Tasarım Şehri seçilerek global Kreatif Şehirler Ağı’na dahil oldu.
Mimari doku, peyzaj alanları, şehircilik kavramı, zanaat ve sanat alanında zengin bir tasarım konseptine sahip olan İstanbul Tasarım Şehri’nin misyonunu duyurmayı amaçlayan bir tasarım etkinliği olan Istanbul Design Summit, 1-2 Mart arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Zirve, İstanbul’un tasarım ekosistemi paydaşlarını desteklemek, uzun vadede Tasarım Şehri programlarını uygulamak, çok disiplinli çalışmaları teşvik etmek, bu çalışmalara teknolojik altyapı desteği sağlamak, genç tasarımcıların görünürlüğünü teşvik etmek, uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımını geliştirmek için bir merkez olarak hizmet verecek.
İstanbul tasarım Zirvesi’nde 31 şehir tasarım temsilcisi, yaratıcı şehirler ağı ve tasarım uzmanları buluşacak.

Siz de zirvedeki yerinizi hemen almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/