İşit Allah….

Safiye cakici

Safiye cakici

Türkiye Genclik Konseyi Gazetesi İÇERİK EDİTÖRÜ batakdeniz halkla ilişkiler ve reklam & basın yayın medya Likya tv hakla ilişkiler basın yayın İnsanKaynakları&NeşetErtaş & www.batıakdeniz.com

Bugün Havva ile Ademın yaratılış hıkayesını okudum uzun uzun … sonra şu tanrıça efsanelerını araştırdım biraz ve tekrar tekrar hamdolsun müslüman oldugum için .Tanrıça tanrıçalar tanrılar dıye başlayan ne kadar efsane varsa saçmalıktan başka birşey değil…Bugün semınerde ayağa kalkıp haykırasım geldi..ALLAH aşkına her anlatım bilmem ne tanrıçası dıyemı başlar ve bizler bu saçmalıgı dinlemek zorundamıyız ?

        Bir soru ile dağildi bütün konu Peki Ilk yaradılan Adem ve Havva ılk ve tek ınsnalar bunların 20 cocogu olur bır kız bır erkek lmak üzere kardeşler birbiriyle evlenir Bu nesil çoğalıncaya kadar devam eder. Bu çoğalma tamamkanınca Allah kardeşler arası evlılıgı yasaklar.Peki yine şu ankı nesil birbiryle evlenen kardeşlerin neslınden gelmıyor mu? yani hepimiz kardeşiz lafi laf değilmiş…..

    Öyleyse ben bu carpıklıkları çok görmemeye başladım desem eleştiri alırmıyım insanın genlerınde doğasında bu sapkınlıkların silsilesi var burada yasak ve nefis devreye giriyor.Yasaklara uymak ve nefse hakımıyet…Sanırım dünyanın yaradılış gayesine ulaşabiliriz buradan.Yani kim ne kadar kul ne kadar ALLAHA ıtaatkar .Ne kadar nefsini terbiye etmiş ya da etmmeiş dehşet bir olay yaradılış….

Kategoriler: Legal, Tarih, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/