iOS 12’nin En Çarpıcı 5 Özelliği

Selin Gizem Bozkurt

Selin Gizem Bozkurt

https://selingizem.me

Apple sonunda uzun zamandır beklenen yazılım güncellemesi iOS 12’yi duyurdu.
Eğer tüm veriyi yedeklediyseniz ve en son sürümü kullanıyorsanız iOS 12’yi indirebilirsiniz. Peki bu yeni sürümle gelen en çarpıcı özellikler neler?
Group Facetime
Group Facetime özelliği sayesinde artık tek seferde 32 kişiye kadar kişiyle aynı anda Facetime yapılabiliyor. Artık iMessage ile entegre bir şekilde çalıştığı için iMessage grup konuşması sırasında kolaylıkla Facetime’a geçilebilir.
Animoji & Memoji
Yazışmaları daha eğlenceli ve kişisel hale getirmek için yeni “emoji”ler eklendi, bunlara “animoji” ve “memoji” deniyor. Yazışmalara ek olarak tüm görsellere de bu yeni tipteki “emoji”ler eklenebiliyor.
Yenilenmiş Harita Uygulaması
Şimdilik sadece San Francisco için geçerli olan bu yeni özellik yavaş yavaş yayılacak. Sadece sokaklar değil, artık tüm yeşil alanlarla ilgili çok daha detaylı bilgi verilecek. Bu özellik Türkiye’de ne zaman aktif olur – şu an için belli değil.
“Measure” Uygulaması
Etrafınızdaki objelerle ilgili rahatlıkla ölçüm yapılmasını sağlayan yeni bir uygulama geldi: Measure. Çok kolay kullanılabilen bu uygulama sayesinde bir kaç nokta belirleyerek veya telefonu kaydırarak ölçüm yapılabilecek.
Telefon Kullanım Zamanı – Görüntüleme Zamanı Ölçümü
Son zamanlarda piyasaya sunulmaya başlanan ve telefonda geçirilen zamanın ne kadarının nerede olduğunu gösteren ayrı bir uygulama yerine yeni sürüm ile bu bilgilere erişim sağlandı! Belki de en çok ses getirecek olan bu özellik 🙂
Daha fazlası için buradan bilgi alabilirsiniz.
Sizin en çok beğendiğiniz hangi özellik oldu?
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/