İnternette Viral Olan Bir Şaka: McDonald’s’taki Poster

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Fast food zincirlerinin şubelerine gittiğimizde duvarlarda, bu zincirin ürünlerini tüketirken mutlu olan insanları görürüz sıklıkla. Renkli, eğlenceli, arkadaş dolu bu fotoğraflar, şubelere genel merkezden gelir ve belirli bir düzene göre asılırlar genel olarak. Bu yazımıza konu olan durum ise biraz farklı. Kendisinin, bir arkadaşıyla fotoğrafını poster haline getirdikten sonra bir McDonald’s şubesinde bir duvara asan ve hiç sesini çıkarmayan Jevh Maravilla, ilginç bir olaya imza attı ve medyanın ilgi odağı oldu.
Teksas’ta öğrenci olan Jevh Maravilla, restoran reklamlarında Asyalı insanlara rastlamadığını ve kendilerinin de temsil edilmesi gerektiğini fark etti ve harekete geçti. 21 yaşındaki Maravilla, McDonalds’ta bir gün yemek yerken arkadaşıyla boş duvara kendilerinin bir fotoğrafını poster haline getirip asmakla ilgili şaka yaptı. Sonrasında bu şakayı gerçekleştirdi ve yaklaşık iki ay boyunca çalışanların hiçbiri bu posteri fark etmedi ve indirmedi.
Posteri asma sırasında McDonald’s çalışan kıyafeti giyen ve kendisine “Bölgesel İç İşleri Koordinatörü” ünvanıyla kart hazırlayan Maravilla, 3 Eylül’de attığı tweet ve YouTube videosuyla posterin 51 gün boyunca indirilmediğini söyledi ve olay dünya çapında üne kavuştu. Çeşitli medya kuruluşlarında haber olan konuyu, ünlü televizyon sunucusu Ellen DeGeneres de kendi programında işledi ve McDonald’s, Maravilla’ya “Bu rüyayı hak ettiniz beyler. Bugüne kadar sahip olduğumuz en iyi “Bölgesel İç İşleri Koordinatörlerimiz”den daha fazlasını bekliyoruz.” şeklinde tweet attı.

Jevh Maravilla’nın şakanın nasıl geliştiğini anlattığı videosunu buradan izleyebilirsiniz:
Maravilla’nın tweetine 1 milyondan fazla beğeni ve binlerce yorum geldi. Yorumlardan bir tanesi, Maravilla’nın olayının bir benzerini Amerika’nın ünlü market zinciri Walmart’taki fotoğraf çerçevelerine kendi fotoğraflarını koyan ve aylarca durumun fark edilmediğini belirten bir tweetti.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/