Instagram’a Canlı Yayın ve Kişisel Story Gönderme Özelliği Geldi

Zeynep Güçlükol

Zeynep Güçlükol

Bogazici University

Facebook’un Snapchat karşısındaki hamleleri artık şaşırtmıyor. Yeni gelen güncelleme ile Instagram’a canlı yayın ve tıpkı Snapchat’te olduğu gibi kişiye özel, saniyelerle sınırlı story gönderme özelliği geldi.

Artık Instagram kullanıcıları, tıpkı Hikayeler kısmında bir içerik paylaşırmış gibi Instagram üzerinden canlı yayın yapabilecekler. Canlı yayına başladığınız zaman ise arkadaşlarınız Hikayeler’in bulunduğu kısımında sizin hikayenizde canlı yayın simgesini görebilecek.

Bir diğer özellik ise ‘Direct’ kısmı ile ilgili. Instagram’ın ‘Direct’ kısmından diğer kullanıcılara göndereceğiniz görseller ve ya videolar, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi bir süre sonra kendiliğinden kaybolacak. Yani saniyeler ile sınırlı…

Yalnızca sizleri takip eden arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz ve kendiliğinden kaybolan görseller konusunda eğer gönderdiğiniz kişi ekran görüntüsü(screenshot) alırsa, bu durum size bildirim olarak da gelecek.

Facebook bu yeni güncelleme ile Snapchat savaşında yapabileceği en büyük hamleyi yapmış gibi duruyor. Aynı güncelleme bir taraftan da Periscope’un yoluna taş koyuyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/