Hem Eğlenceli Hem Etkili: İngilizce Kelime Dağarcığınızı Geliştiren Dijital Sözlük

İngilizce artık herkesin bildiği kabul edilen, işe alım koşullarında bir zorunluluk olan dil haline geldi. Ancak nasıl öğreneceğiz? Bir dili tam anlamıyla biliyorum diyebilmeniz için çok fazla kelime bilmeniz gerekir. Peki, bu kelimeleri nasıl öğreneceğiz?
Eğer İngilizce konuşulan bir yerde yaşamıyorsanız yeni kelime öğrenmeniz zordur. Oturduğunuz yerden sözlük karıştırarak yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Ancak sözlükten tek tek kelime aratmak da sıkıcı bir eylem. Peki, size artık öyle olmadığını söylesem ne dersiniz?Visuwords adlı uygulama size dijital, görsel bir sözlük imkanı sunuyor. Bir kelime yazıp “enter” tuşuna basmanız yeterli. Yazdığınız kelime ile ilgili farklı bağlamlardan pek çok kelime ve kelime grubuna erişebilirsiniz. Bu sözlükle birlikte bir kelime sayesinde pek çok kelime ve kelime grubu öğrenebilirsiniz.

Örneğin “snow” (kar) kelimesini yazdığınızda karşınıza bağlantılı bu kelimeler çıkıyor.


Merak ettiğiniz kelime grubunun üzerine geldiğinizde ise açıklamasına erişebiliyorsunuz.

“İnsan aya ilk defa 1969 yılında ayak bastı.”

Kar körlüğünü daha önce duymuş muydunuz?


Yazdığınız kelime ile ilgili sıfatları, isimleri, fiilleri ve zarfları da çok rahat görebilirsiniz. Mavi olan yuvarlaklar ismleri, yeşil olanlar fiilleri, turuncu olanlar sıfatları ve pembe olanlar ise zarfları gösteriyor.

Daha fazla oyalanmadan girip keşfetmeye başlayın: Visuwords.com
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/