İlk 50’deydi: Nurten Akkuş Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni Arasında

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Samsun’un 22 bin nüfuslu Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu müdürü olan 11 yıllık öğretmen Nurten Akkuş, bizi gururlandırmaya devam ediyor. Onursal başkanlığını ABD’nin eski başkanı Bill Cilinton’ın yaptığı İngiliz Varkey Gems Vakfı tarafından verilen ve ‘Eğitim Nobel’i olarak kabul edilen Küresel Öğretmen Ödülü’nde ilk 50 arasına girmişti. O habere ve Nurten Akkuş’un eğitim alanında yaptığı çalışmalara aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.
Nurten Akkuş, şimdi de finalde yarışacak ilk 10 eğitimci arasında yer aldı. Finale kalan öğretmenlerin adını ise Bill Gates duyurdu.
Hürriyet’ten Önder Öndeş’ haberine göre, 2018 yılı Küresel Öğretmen Ödülü’nde ilk 50 finalistin arasına girmeyi başaran anaokulu öğretmeni Nurten Akkuş, bu sefer ilk 10’a da adını yazdırdı.
Birinci olan öğretmen 18 Mart’ta Dubai’de düzenlenecek ‘Küresel Eğitim ve Beceriler Forumu’nda açıklanacak. Kazanan eğitimci 1 milyon dolarlık para ödülünün de sahibi olacak.
Kendisi bu güzel gelişmeden sonra şu açıklamalarda bulundu:

“İlk 50’de yer almanın ardında ilk 10’a kalarak, o sahnede Türk bayrağının dalgalanacak olması gurur verici. Bunu başaran ilk Türk öğretmen olduğum için çok mutlu ve gururluyum.”

Finale kalan o 10 ismi Bill Gates açıkladı. ? (01:45)

Kendisine başarılar diliyoruz. ?

Yorumlar (0) Yorum Yap

/