Dijital pazarlama ve sosyal medya stratejileri geliştiren pazarlama iletişimi partneri
14 Temmuz 2018
IGTV Kanalınız Nasıl Daha Etkileyici Gözükür?

Instagram’ın yeni video platformu olan IGTV’yi duyurmasının üzerinden bir hafta geçti. İçerik oluşturucular Instagram’ın önceki bir dakikalık sınırı yerine artık videoları bir saat kadar uzun bir sürede IGTV’ye yükleyebilecek.

Henüz IGTV’nin Youtube gibi içerik oluşturuculara para kazandırma modeli olmamasına rağmen tüm ana içerik oluşturucular ve markalar uygulamanın yayınlandığı ilk hafta boyunca IGTV ile denemeler yapıp kullanmaya başladılar.

IGTV’de yayınlanan içerikler şu ana kadar heyecan verici değildi. Bazı içerik oluşturucular, Lele Pons gibi (Cooking With Lele) adlı programla harika bir iş çıkarttılar ancak istisnalar dışında çoğu içerik oluşturucu ya Instagram Hikayelerini yeniden yayınladı ya da IGTV’de korkunç görünen eski YouTube videolarını paylaştı.

Emin olun siz bundan daha iyisiniz, bu yüzden size IGTV kanalınızın harika görünmesine yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz

Sadece Instagram Hikayenizi Yayınlamayın
Bir Instagram Hikayesinin 24 saat sonra silinmesi gerekiyor. IGTV kanalınızda kaliteli videolar yayınlayın.

Dikey Video Çekin
Takipçilerinizle paylaşacağınız videolar dikey konumda çekilmiş olmalı. Bu çok daha keyifli bir izlenme olanağı sunacağından izlenme olanağınız artacaktır.

Mükemmel Videolar Oluşturun
Telefonunuzda çekilen düşük kaliteli videoları yüklemeyin. Bunu Instagram Hikayeleriniz için saklayın. Kanalınızın öne çıkmasını istiyorsanız çektiğiniz videolar gerçekten kaliteli ve mükemmel olmalı.

Kısa Tut
İzleyicilerin dikkatini 30 ya da 40 dakika boyunca tek bir yerde tutmak oldukça zor. Yani, bir usta görüntü yönetmeni değilseniz veya sarhoş edici bir kişiliğiniz yoksa, video uzunluğunu iki ila beş dakika arasında tutun.

Bir Konsept Oluşturun
Bir konseptiniz varsa etkileşim devam eder. Bir sonraki bölümü görmek istedikleri için, kullanıcıların kanalınıza abone olma olasılığı fazlasıyla yüksek. Senaryolu şovlar, öğreticiler hatta bir oyun konsepti bile deneyebilirsiniz.

Bir Takvime Göre Hareket Edin 
İzleyicilerinizin her hafta belirli bir saatte IGTV videoları yayınlamaya başladığınızı ve programa bağlı kaldığınızdan emin olmasını sağlayın. Bunu bir televizyon programı olarak düşünün

Videonuzu Tease Edin
Son olarak, videonuzu tanıtmayı unutmayın. Instagram Hikayelerinizde küçük teaser klipler yapın ve takipçilerinize IGTV kanalınızda tam videoyu görebileceklerini söyleyin.

7
Talent Summit 2020

arrow_upward