Huawei iPhone İçin Sıraya Girenlere Power Bank Dağıtarak Apple ile Dalga Geçti

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Çinli akıllı telefon markası Huawei, Singapur’da bulunun bir Apple Store’un önünde iPhone için sırada bulunan müşterilere “Buna ihtiyacın olacak” yazılı bir kutuda power bank dağıttı.

“İşte bir power bank, buna ihtiyacın olacak.”

Apple fanatikleri dünyanın her yerinde bilinir. Her etkinliği takip edip her ürünü çıktığı an almaya çalışırlar. Singapur’da gerçekleşen bu olayda da sıradakilere power bank dağıtılarak Apple’ın şarj sorununun altı tekrar çizilmiş oldu. Böylelikle Huawei gündeme geldi ve 16 Ekim’de yapılacak lansman için dikkatleri üstüne çekti.
Benzer bir olayı Samsung da reklamlarında yapmıştı. Hatırlarsanız iPhone’u birçok konuda eleştiren reklam kampanyasını yazmıştık. (Samsung Yayınladığı 4 Yeni Reklam Filminde Yine Apple ile Dalga Geçti)

Dünyanın en büyük ikinci telefon markası olan Huawei; iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin tanıtıldığı etkinliğin hemen ardından bir tweet ile Apple’a olan tavrını zaten göstermişti. (Tweet: “Bize yılın gerçek kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. 16.10.2018’de Londra’da görüşmek üzere”)

Huawei’nin dağıttığı power banklerin ise 10.000mAh kapasiteli ve 59 dolar satış fiyatı olması gözlerden kaçmadı.

Sizce iPhone’un şarj sorunu hakkındaki eleştiriler isabetli mi? 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/