Herşeyimiz var ama neden huzurumuz yok.

Hızla değişen ve gelişen dünya aynı zamanda yeni sorunlar ve problemler doğuruyor. Eskilerin tabiri ile bir soğan ekmek ile doyan insan şimdi dünyayı yese doymuyor (doymuyoruz).  
Oysa her yenilik, yeni ve güzel şeyler ortaya çıkarması gerekiyor. Oysa gıda sektöründen ilaç sektörüne, silah sektöründen oyuncak sektörüne, kozmetikten tutunda teknoloji sektörüne hemen hemen her sektör kendi yeniliği ile birlikte yalanlarını ve sorunlarını da üretiyor. Oysa amaç mevcut yaşam şartlarımızı bulunduğu noktadan bir daha ileriye taşımak diye bir iddiamız var.
 
Şu an bu yazıyı bilgisayar yada telefondan okurken bile bir sıkıntımız var. Neden diye hemen aklınıza bir soru gelebilir. En basitinden bilgisayarda okuyorsak bir üst model bilgisayar alma derdindeyiz veya telefondan okuyorsak yeni çıkan bir akıllı telefon alma derdindeyiz. 

Kısacası para ve kar kavramlarının olduğu her yer çözüm sunarlarken aynı zamanda da kucak dolusu sorunla geliyorlar. 
Oysa şartlar ne olursa olsun iyi-kötü, zor-kolay, başarılı-başarısız,zengin yada fakir ama ZAMAN DURMUYOR. Giden insan umudundan ve ömründen gidiyor. Onun içindir ki anı yaşamak ve mevcut şartlarla en güzel şekilde yaşamaya çalışmakta en mantıklısı sanırım. 
Nasılsa yeni bir yaşam tarzı ortaya çıkardığını iddia edenler olacak. 
Hoşça kal sevgili okur…  
Kategoriler: Başarı, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/