Her Sabah Kahvaltınızı Masanıza Getiren Online Sandviç Girişimi: Grango [Röportaj]

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Grango, kurumsal firmalarda çalışan insanların özellikle kahvaltı ihtiyacına yönelik kendi özel sandviçlerini oluşturup, teslimat günlerini ve zamanını planlayabildiği online bir sandviç platformu.

Sandviçinizi sipariş ettiğiniz noktada taze ekmeğe; uygun sıcaklık, basınç ve nemlilikte mutluluk katarak hazırladıkları sandviçleri, size özel notlarla birlikte ofisinize götürüyorlar.Biz de CEOtudent olarak Grango’nun sıra dışı hikayesi üzerine kurucu ortaklardan Miraç Acar‘la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


Neden bu girişimi hayata geçirdiniz? Ne zaman harekete geçtiniz?

Birçok kurumsal firmada gerek staj gerek iş tecrübesi edinmek için çalıştık. Y kuşağı olmanın vermiş olduğu sabırsızlık mı, doyumsuzluk mu bilinmez mutlu olamadık. Mutlu olamadık ama belki mutlu edebilirizi göstermek için 3 ay gibi bir süreçte Grango’yu kurduk.


Grango’nun çalışma mantığı nedir?

Sabah, İstanbul’daki iş temposundan dolayı kahvaltı etmeye zaman bulamayan veya kahvaltı edebilmek için 5 dakika bile olsa erken kalkmak zorunda olan insanlar, Grango.com.tr adresindeki “Başla” butonuna tıklayarak kendi özel sandviçlerini oluşturabilir, ister günlük isterse de haftalık/aylık şeklinde teslimat tarihlerini belirterek bir kaç dakika içinde kahvaltılarını bir gün önceden planlayabilirler.


Grango kimlere nasıl fayda sağlıyor?

Başlangıç olarak, Maslak bölgesindeki plaza çalışanlarının 5 dakika bile olsa daha fazla uyumasını sağlayan Grango ayrıca, İstanbul’un diğer bölgelerinde faaliyet gösteren kuruluşlara catering hizmeti sunmaktadır.


Grango, bir startup olarak neyi hedefliyor?

3 haftalık süreçte 1200 oturuma ve 100 kullanıcıya ulaştık. Bu zaman içinde tekli ve çoklu sipariş alarak 180 adet sandviç hazırladık.

Şu anda online sandviç hizmeti sunarak mutluluğu ve keyifli bir çalışma ortamını vaad eden bir marketplace platformu olmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda, çalışma arkadaşlarına aynı hedefi benimseten ve hedeflerine mutlu bir şekilde ilerleyerek global alanda kendi sektörümüzde tanınmış yabancı markalar arasında yer almayı planlıyoruz.

Grango’yu oluştururken ne tür imkanlardan faydalandınız?

Grango’nun fikir alışveriş sürecinde, melek yatırımcımız Osman Şentürk’ün desteğini aldık. Maddi manevi bizden desteğini esirgemeyen Osman beyin de sayesinde fikri geliştirip, hızlıca aksiyon alabildik.


Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

İlk günden bu yana yakından takip ettiğim CEOtudent’ta yer almak çok keyifliydi. Röportaj için teşekkürler. 🙂


facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/