Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam Ben Johnson

Kardelen Sepetçi

Kardelen Sepetçi

İAL13'/ YTÜ / #biryenipalmiye

12 Mayıs 2017

İngiliz ressam Ben Johnson, severek yaptığımız bir işte ne kadar başarılı ve sabırlı olabileceğimizin güzel örneklerinden bir tanesi. Şehirlerin ve özel bulduğu mimari yapıların oldukça detaylı ve gerçekçi resimlerini yapıyor. Her biri üzerinde saatler haftalar değil, aylar bazen de yıllar boyunca çalışan sanatçı kendisinden takıntılı olarak bahsediyor.

70 yaşındaki sanatçı 50 yılı aşkın zamandır resmettiği şehirlerin mimarisini ön plana çıkartmayı sevdiğini vurguluyor ve uzun süre boyunca emek harcayıp inanılmaz gerçeklikteki resimlerine ve bu resimlerdeki ayrıntılara herkesi hayran bırakıyor.

Yukarıda bir kısmı görünen Liverpool şehir manzarası için Ben Johnson ile birlikte tam 10 kişi 3 yıl boyunca haftanın beş günü çalışmış. Üzerinde yaklaşık 60 bin saat harcadığını ifade eden sanatçı, tek bir kişi tarafından yapılsaydı, tahmini 18 yıl süreceğini söylüyor.

Şimdi birlikte bu sanatçının hayran kalınan diğer eserlerine birlikte göz atalım.
facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓ CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın ⇓

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (1) Yorum Yap

[…] post Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam Ben Johnson appeared first on […]