Her Konuda İşinizi Kolaylaştıracak 10 Faydalı Yapay Zeka Uygulaması

Hayatımızın hemen her alanında yer alan ve farkında olmasak da birçok işimizi yaparken yararlandığımız yapay zeka temalı birçok uygulama ve dönüşümler karşımıza farklı şekillerde ortaya çıkıyor. Daha düzenli olmak, daha iyi sonuçlara ulaşmak veya iyi bir takip yapmak için size yardımcı olabilecek 10 farklı uygulamayı sizler için derledim:

1) Boomerang For Gmail ile daha iyi e-postalar yazın.

Yazdığınız bir e-postaya en kısa sürede cevap alabilmeniz için bazı teknik kolaylıklar sağlayan, e-postanızın uzunluğu ve başlığı gibi detaylara bakarak yardımcı olmaya çalışan bu uygulamayla daha etkin e-postalar yazabilirsiniz.

2) Brain.fm ile odaklanın.

Hem masaüstünde hem de mobilde kullanılabilen bu uygulama, kullanıcıların belirli bir işe odaklanmasına veya uyumasına yardımcı olmakta.


3) Beautiful.ai ile kaliteli sunumlar hazırlayın.

Karşılaştırma tablolarının yanı sıra 50’den fazla şablon sunan Beautiful.ai, sunum hazırlama sürecini kolaylaştırıyor.

4) Timely ile etkili zaman yönetimi yapın.

Üzerinde çalıştığınız dosya ve uygulamaları takip eden Timely, bir projenin ne kadar sürede biteceğini ölçüyor.

5) Lisa ile daha iyi fotoğraflar paylaşın
.

Yemeğinizin birkaç tane fotoğrafını çektiniz. “Acaba hangisi daha çok beğeni alıp daha fazla takipçi çeker?” diye düşünüyorsunuz. Lisa, seçtiğiniz fotoğraflar arasında en iyi olanı seçmenize yardımcı oluyor. Fotoğrafı inceledikten sonra, seçtiği fotoğraf için etiketler de oluşturuyor.

6) Clara ile toplantılarınızı düzenleyin.

Toplantı düzenlerken sanal yönetici Clara’yı e-posta yazışmalarınıza dahil edin. Clara, kullanıcıların tercih edilen buluşma zamanı ayarlamasına, kimin kimin arayacağına ve ne zaman onay gönderileceğine karar vermesini sağlıyor.

7) Goat ile yeni bir iş bulun
.

 Gloat, kullanıcının öz geçmişine veya LinkedIn profiline bakarak iş bulma imkanını artırabilecek tüyolar veriyor.

8) CivikOwl ile haberleri daha ciddi şekilde okuyun.

CivikOwl adlı tarayıcı eklentisi, okumak üzere seçtiğiniz haberleri tarayarak haberin kalitesini ve siyasi yanlılığını değerlendiriyor ve farklı bakış açıları sunuyor.


9) FitGenie ile daha ‘akıllıca’ beslenin.

FitGenie kilo vermek veya kas yapmak gibi hedefler koymanızı sağlıyor, çeşitli yemekler öneriyor ve yemeklerin nasıl yapılacağını tarif ediyor.

10) Borderwait.net ile gümrük işlerinizi halledin.

Makine öğrenimi kullanan Borderwait.net adlı web sitesi, ABD Gümrük ve Sınır Koruması’nın geçmiş verilerini analiz ederek eşyaların ABD’deki 40’tan fazla havaalanında gümrükten ne kadar sürede geçeceğini tahmin ediyor.

Kategoriler: Teknoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/