“HE HE ” DİYİP GEÇMEYİN

Merhaba arkadaşlar “nottelife” olarak açtığımız sayfamızın ilk blog yazısını motivasyon üzerine yazmak istedik. Bizi yeni başlangıcımızda heveslendirsin sizin de işinize yarasın istedik..

Globalleşen dünyada artan nüfus artışı yok efendim yapabileceğiniz üstüne çıkın gibi klişe sözler söylemeyeceğiz, gerçekten yapabileceğiniz, sizi kalabalığının kargaşasından kurtaracak, yoğunluğunuzu, stresinizi unutmanızı sağlayacak, mutlu olmanızı sağlayacak birkaç öneride bulunacağız. 

İlk olarak doğru bir şekilde nefes alıp verin, bu eylemi yaparken nefes aldığınız da elinizde bir balon hayal edin ve nefes verirken aklınızda ki bütün kötü düşünceleri o balona üflediğinizi düşünün daha sonra o balonu gökyüzüne bıraktığınızı ve balonun gitmesiyle beraber bütün dertlerinizin uçup gittiğini hissedin. Eğer gerçekten başarabildiyseniz bu süreci, hafiflediğinizi hissedeceksiniz.

 İkinci olarak İhtiyacından fazlasına duyduğun açlığı özgür bırak. Bu ihtiyaç çocuklukta alamadığın sevgi, değer ve onay. Kendini severek, onaylayarak ötesine geçebilirsin bu açlığın. Bunu dışarıdan almaya çalışarak doyuramazsın. Değer insanların sana sunduğu davranış biçimi değil, içinde hissettiğin bir duygu olmalıdır.

Üçüncü olarak, Geçmişi ve kendini affet. Hepimiz hayatımızın çok zor olduğu dönemlerden geçtik. Kimileri bu döngüden çok daha kolay geçti, kimileri hala bu deneyimi kalbinde taşıyor. Aslında hayat bize bir şey gösteriyor bu dönemlerde: İçine dön. İçsel gücünün ve benliğinin farkına var. Şamanlara göre eğer hayatında zorluklar hastalıklar vs varsa bu özünden koptuğun, enerjini fazlasıyla dışa odakladığın anlamına geliyormuş. Gücünü o ne yaptı, bu ne söyledi değil de yalnızca kendine kendi sorumluluğuna odakla.

Dördüncü olarak şikayet etmekten vazgeç ve sahip olduklarına odaklanıp şükret: Sahip olduğun güzellikleri sırayla bir kağıda yaz ve bu güzelliklere şükredip güzel düşün.

Eğer iyilik bulmak, mutlu insanlarla karşılaşmak ve her konuda sana yardım eden insanlar olsun istiyorsan 5. Maddemizi uygula, insanlara karşılıksız yardım et: İnsan verdikçe çoğalır, azalmaz. Toprağa bir tohum ekersin kocaman bir ağaç olur ve meyve verir. Bu dünyaya nefes vererek geldik. Vermeden alamazsın unutma. İnsanlara yardım etmek pozitif enerjini yükleyecektir. Gereksiz, işe yaramayan fazla eşyalarını sevgiyle ver.

Ve EN En önemlisi düşüncelerinin gücünü önemse: Hayatında limitler varsa bu nefesinin ve düşüncelerinin limitlenişinden kaynaklı. Yaptığın işi sev. Yaptığın işi eğlenceli hale getir. En önemlisi ne yaparsan yap, yaptığın şeyle birçok insana hizmet ettiğinin farkında ol. “İşimde çok mutsuzum ve çok geriliyorum” düşüncesi zihnine geldiğinde içinden de ki “Beni mutsuz kılan tüm düşünceleri özgür bırakıyorum, huzuru seçiyorum ve ilahi akış içindeyim.” Sen değerlisin.

Son olarak çok değerli ve hala değeri anlaşılamamış maddemiz :1)kendini başkası için yorma, enerjini daha güzel şeyler için harca 2) ne olursa olsun Kimseyi değiştirmeye çalışma. Zaten başaramazsın bak bununla ilgili Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir sözü var” dağların bile yer değiştireceğine inanın , ama insanların huylarını değiştireceklerine inanmayın” (ınstagram: @nottelife)

Yorumlar (0) Yorum Yap

/