l Hayatın Karşına Çıkarttıklarını- SEV - CEOtudent

Hayatın Karşına Çıkarttıklarını- SEV

Kendini ret etmezsen dolaylı yollardan erişmeyi umduğun her şeyi zaten elde edebilirsin. Bir başka deyişle, bütün geçmişi geride bırakıp geleceği tanrısal öngörüye emanet edersen, tanrılara saygı adaletle yalnızca şimdiye emanet edersen, saygı ve adaletle yalnızca şimdiye yönelirsen. Saygı yazgının sana sunduklarını sevmektir çünkü doğa onu sana, seni de ona sev diye vermiştir. Adalet doğruları açık bir şekilde, döndürüp dolaştırmadan özgürce konuşabilmen, yaptığın her işte yasayı gözetmen ve değerine uygun yapmandır. Başkalarının kötülüklerinin, düşüncelerinin sözlerinin, etrafında büyüyen şu aciz bedenin hislerinin seni engellemesine izin verme, bırak etkilenen parçan meşgul olsun bunlarla.
Hayatın Karşına Çıkarttıklarını- SEV 1
Başınıza gelen şeylere üzülmenin hiçbir faydası yok bu olaydan çıkacak dersler ve alınacak tecrübeler var doğa senin karşına böyle bir durum çıkarttığı için mutlu olmaya çalış. Hayat öyle bir şeydir ki bu olaydan aldığın dersten yıllar seni tekrar sınar ve o zaman hayatının en güzel kapıları açılır. Doğadan gelen hiçbir şey sizin kötülüğünüz için değil ama ilk başta öyle gelir. Neden istediğim hiçbir şey olmuyor ? Neden yaşıyorum? diye kendinize sorup sadece moral ve motivasyonunuzu düşürürsünüz. Her şey de bir hayır ve bir güzellik vardır. Her şeyi SEV.

Hayatın Karşına Çıkarttıklarını- SEV 2
 Sevebilmek dünya üzerindeki en değerli yetenektir. Sevebilmeyi öğrenin, sevin, çok sevin, düşmanlarınızı bile.

Hayat sana yüzünü göstermiş olabilir. Sakin ve ölçülü yaşayın. Kıskanç olmak iyi bir şey değildir ve hiç gereği de yoktur. Kıskanç olmaya ihtiyaç yoktur.


Sitem : https://advier.xyz/
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/