Hayata Geliş Amacınızı Öğrenmek İster Misiniz?

Simge Aktaş

Simge Aktaş

PAU / Psychological Counseling and Guadince / Mindfulness&Meditation

Sık sık duyduğumuz, belki felsefe okurken denk geldiğimiz, bazen de öylece aklımızda beliren, çoğumuzun kendine sorduğu ortak bir soru var: “Ben bu dünyaya ne yapmaya geldim?”. Hepimizin sorusu aynı olsa da cevapları çok farklı. İyi ki de farklı! Yoksa bu dünya; tek tip giyinen, ayağındaki prangaları kendinin bir parçası sanan, bir sürü deli insanla dolu bir akıl hastanesi olurdu. 

Hayata gelişinizin amacını hala bulamadıysanız, sürekli değiştiriyorsanız ya da zaten bulunan cevabınıza sadece bir destek arıyorsanız Shakira kemerlerini acilen bağlayın, destek yazısı ayağınıza geldi! İşte hayat amacınızı bulmanızda size yardım edebilecek bir öneri: Human Design.

“Nedir bu böyle?” diyenler için kısa bir özet:
Human Design’ın ilginç bir hikayesi var, eh biraz (!) da mistik diyebiliriz. Alan Krakower isimli bir adam yaşadığı hayal kırıklıkları yüzünden insanlardan uzaklaşmak istiyor ve her şeyi geride bırakıp İbiza’ya yerleşiyor. Bir gün yaşadığı eve dönerken evin içinde bir ışık gördüğünü ve bu ışıktan gelen bilgi akışıyla birlikte 8 gün boyunca yazıp çizdiğini anlatıyor. İşin daha ilginç tarafı ise Alan’ın durmadan gelen bilgileri yazdığı dili daha önce hiç duymamış olması! 
Gel gelelim bilgi akışı bitiyor ve Alan bu bilmediği dilde gelen mesajların arasında tek başına kalıyor. Daha sonra bir arayışa giriyor, önce bu dili çeviren birilerini buluyor ve daha sonra da bu bilgileri 4 ezoterik (dar bir çevrenin bildiği öğretiler) sistem ve 2 bilimsel temel üzerine oturtana kadar durmuyor. En sonunda da görüyor ki ortaya çıkan şey aslında herkese uyarlanabilen bir “insan kullanma kılavuzu”!

Nelerden oluşur ve nasıl kullanılır?
Astroloji, IChing, Çakra, Kabala gibi sistemleri kullanarak temellendirilmiş bu sistem özfarkındalığınızı güçlendirip hayatınızın kontrolünü elinize alarak size birkaç yol önerisinde bulunan bir yardımcı diyebiliriz. Adınızı; doğduğunuz tarihi, saati, dakikayı, ülkeyi ve şehri bilmeniz kendi “harita”nızı oluşturmak için gerekli olan bilgiler.

Bu harita önce sizin dünyadaki 5 temel tipten hangisi olduğunuzu söylüyor. Daha sonra 9 merkezden hangisinin tanımlı ya da tanımsız olduğuna göre karakterinizi, korkularınızı, hayatınızda uygulamanız gereken stratejileri oluşturuyor. Bununla da bitmiyor tabii, insan çok karmaşık bir makine. Karar mekanizmaları, kanallar, profiller, kapılar, çizgiler de var. 5 tip ve 9 merkezle oluşup bitse bu iş, koskoca insanlığı bir kalıp içine sıkıştırmak olur. Bizi birbirimizden ayıran birçok şey olduğunun kanıtları da bu kapılar ve çizgilerin konumları, renkleri vs…
Human Design’ın faydaları neler?
Güçlü ve gelişime açık yanlarınızı fark etmenizi sağlıyor.

Sizin için doğru olan kararları bulmanızda etkili olan karar mekanizmalarını size öğretiyor.
Bugüne kadar sizi gitmek istediğiniz yoldan saptıran ve anlam veremediğiniz davranışlarınızın aslında neden kaynaklandığını fark edebiliyorsunuz.

Hayat amacınıza sizi bir adım daha yaklaştırıyor ve belirli stratejiler bulmanızı sağlayabiliyor.
Daha detaylı bilgi için buraya, kendi haritanızı oluşturmak için buraya, son olarak da haritayı yorumlamayı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir şey: Bu ve benzeri sistemler hayatınız için kesin bilgiler değil, küçük yollar ve anlamlar bulmak için işinize yarayabilir. Kim ne derse desin, hangi sistem ne yazarsa yazsın önemli olan her zaman içinizden gelen ses. Bunlar sadece o sesle bağlantı kurup anlamlandırmak için birer araç.

Yaşamak bir şölenԁir. Bu şölene çağırılan kimseler pek çoksa ԁa masaya oturmayı başaranlar pek azԁır. -Darwin

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/