Hayal Gibi Bir İş: Cin İçip Seyahat Etmek

Bugüne dek hiç kimseye leziz bir bardak cin içip , üstüne dünyayı gezeceği ve ücretini alacağı bir iş teklif edilmedi. Ama artık bu bir ütopya değil. Aslına bakarsınız gerçekten başvurulabilecek bir iş pozisyonu durumunda.
İş ilanını incelemek için ilovegin.com isimli web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere Cin içmeyi sevenlerin ilgisini çeken bu iş ilanı , ‘Cin içmek için aşka gelen’ stajyerler arıyor. Bu stajyerlere de ‘Gintern’ adını vermişler. Kabul edelim ki zekice bir tabir.

ilovegin.com da çalışmak için şartlar kesinlikle iddialı değil. Adayların 18 yaşını doldurmuş ve sürücü ehliyeti olması aranan özellikler arasında. Bizleri üzen en kilit şart ise ; başvuracakların Büyük Britanya sınırlı içinde yaşıyor olma zorunlulukları! Su götürmeyecek diğer bir şart da adayların gerçek anlamda bir ‘Cin Gurmesi’ olmaları ve bunu başvuru esnasındaki testte göstermeleri.

Seçilen şanslı adayları ise sadece hayal edebilecekleri, gerçek olduğuna inanamayacakları bir iş hayatı bekliyor. Her hafta Avrupanın farklı ülkerlerindeki en az 2 ‘Cin Distilatör’ünü ziyaret edip, dönüşte yanlarında numune getirmeleri zorunlu kılınıyor. Ayrıca kendileri gibi Cin test edenlerle yapılacak etkinliklere katılma ve onlarla fikir alışverişi almaları eğlenceli bir sosyal parçası bu işin. Büroda geçirmeleri gereken zamansa diğer tüm işler gibi sıkıcı nitelendirilebilir. Burda stajyerler getirdikleri farklı Cin çeşitlerini karşılaştırıp, yeni bir Cin çeşidi üretmeyi deniyorlar.

Dileyen stajyerler bunu evlerinde de sorunsuz olarak yapma haklarına sahipler. Tüm bunlar yetmediyse , stajyerlerin her ay ücretsiz bir Cin Tonik paketi de aldıklarını söyleyelim.

Bu mini işe girenler haftada 2 gün, 6 ay boyunca şartları yerine getirdikten sonra ücretlerini alıyorlar. Eğer ki süre sonunda ‘Gintern’ adı verilen stajyerler beğenilirse , tam zamanlı bir iş teklifini de almaları olası.Böyle şartlar sunan bir işin en kısa zamanda Büyük Britanya sınırları dışına da çıkmasını diliyoruz.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Yorumlar (0) Yorum Yap

/