Hata Yapmaktan Korkmamanın 4 Faydası

Ahmet Furkan Türkay

Ahmet Furkan Türkay

Editor @CEOtudent

16 Kasım 2018

İlk defa yapacağınız bir işin acemiliği ile oldukça hata yapabilirsiniz. Daha başlamadan yapacağınız hataları kabullenirsiniz ve sonrasında daha dikkatli davranırsınız. Lakin, bilmelisiniz ki yeni bir şeyler öğrenmenin en önemli yolu hata yapmaktan geçer. Bundan dolayı yeni bir adım atmaktan asla geri durmamalısınız. Unutmayın herkes hata yapar ama en büyük hata, hata yapmaktan korkmaktır.

1) Elinizdeki Fırsatların Öylece Kaybolup Gitmesine İzin Vermezsiniz.

Korktuğumuz vakitlerde yeni bir şeyler yapmaktan çekiniriz. Oysa ki, hayatlarınıza kazandırdığınız her şey sizi daha güçlü bir birey olmanızı sağlayacak fırsatlar sunabilir. Kendinizi denemekten asla geri durmayın.

2) İnsanların Yaptığı Hataları Güzel Karşılarsınız.

Çoğu zaman hata yapan veya risk alan insanlar, başkalarının hatalarına karşı daha anlayışlı olurlar çünkü kendileri gibi başkaları da hata yapabilir. Oysa ki, kompleksli insanlar, en yakın dostlarının bile yaptığı hatalara kötü ve anlayışsız olabiliyorlar.

3) Kendinize Çok Daha Güzel Bir Yol Çizebilirsiniz.

Yaptığınız tüm hatalar kendinizi tanımanıza ve daha güzel bir yol çizmenize yardımcı olur. Yaptığınız her hata için daha çok dikkat edersiniz. Sınırlarınızı bilerek yeni adımlar atarsınız ve ne kadar güzel işler başardığınızı anlarsınız. Eğer kendi sınırlarınızı bilirseniz hataları da oldukça minimize edebilirsiniz.

4) Hayattaki Amaçlarınıza Bir Adım Daha Yakın Olursunuz.

Hata yapmak basittir. Başarı adına çıktığınız her basamak, aldığınız her risk ne kadar fazlaysa gerçekleşme ihtimali de bir o kadar yüksektir. Lakin her şey yolunda gitmeyebilir ve birçok zorlukla karşı karşıya kalabilirsiniz fakat unutmayın ki başarı, bu zorlukların üstesinden gelmek ve hatalarımızdan ders çıkarmayı bilmektir.

Yapılan her hata bizlere birer yol göstericidir. Hata yapmaktan korkmadığımız da hayattaki amaçlarımıza bir adım daha yaklaşmış oluruz.
2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Pandemi ile ticaretten eğitime, içerikten sosyal yaşama kadar her noktada dünyanın dijitalleşmesi giderek hızlandı. Dolayısıyla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşmak hem m...

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo 2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Yorumlar (0) Yorum Yap

/