Harekete Geçin: Fikirlerinizi Özgür Bırakın.

Bir çoğumuzun aklına yeni fikirler, projeler geliyor. Bunlar belki de bizi başarıya ulaştıracak, yüzlerce hatta binlerce insanın hayatına dokunacak projeler. Tabii hayata geçerse.
Harekete geçmemek için bir sürü bahane var: Daha üniversiteye gitmedim, henüz bölümde birinci sınıftayım, nasıl olsa tutmaz… Bunlar hep konuştuğum kişilerden karşılaştığım cümleler. Unutmayın ki, başlamak için mükemmel olmanıza gerek yok, ama mükemmel olmak için başlamanız lazım. Evet, ülkemizde bir projeyi hayata geçirmek çok da kolay bir süreç olmayabilir. Ama kesinlikle imkansız değil. Özellikle son zamanlarda ülkemizde girişimlere sağlanan destek oldukça arttı. 
Başlayın, araştırmanızı yapın,fikrinizi bir proje haline getirin,tanıtım yazılarınızı hazırlayın, bir logo yapın, eksik olduğunuz kısımları kapatması için bir ortak bulmaya çalışın, eğer imkanınız varsa bir prototip hazırlamaya çalışın, daha fazla çalışın, kendinizi ve projenizi geliştirin. 

Kendinizi hazır hissedene kadar bunları yapın, aslında gördüğünüz gibi bunlar basit adımlar. Şimdi fikrinizi, projenizi haykırmak için hazırsınız. Sektördeki başarılı insanlara mailler atın, telefonlarına ulaşmaya çalışın, bloglarda fikrinizi paylaşın. Fikrinizin çalınmasından korkmayın. Çalınırsa bile gurur duyun. Projenizi kopyalayabilirler ama asla sizi kopyalayamazlar. Baktınız insanlardan güzel tepkiler alıyorsunuz, vakit kaybetmeden projenizi hayata geçirmenin yolunu bulun. Oturup biri projeme yatırım yapsın diye beklemeyin. Yatırımcılar bir şeyler görmeden kolay kolay yatırım yapmaz zaten. Kendi imkanlarınızla projenizi hayata geçirin. İlk hali harika olmaz belki ama yavaş yavaş, adım adım güzelleşecektir.
Hayatta olan, çalışan bir projenizin olması inanın paha biçilemez. Bunun için çalışın, bahaneler üretmeyin, vakit kaybetmeden başlayın. Bırakın fikirleriniz özgür kalsın.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/