Haftalık Sosyal Medya Özeti: 24 Eylül  – 30 Eylül 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Facebook’tan 50 Milyon Kullanıcıyı Etkileyen Güvenlik Açığı

Facebook Cambridge Analytica skandalından sonra kullanıcıların gözünde zedelenen imajını toparlamaya çalışırken yeni bir güvenlik krizi ile gündemde. Facebook geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada veri sızıntılarının Facebook mühendisleri tarafından fark edildiğini ve hızlı bir şekilde aksiyon alındığını belirtti. Facebook her ne kadar kredi kartı bilgilerinin ve özel mesajların etkilenmediğini söylese de kullanıcılar Facebook konusunda endişelenmeye devam ediyor.

Facebook Telefon Numaralarını Reklam Hedeflemelerinde Kullandığını Doğruladı

Facebook sürekli yeni bir kullanıcı güvenliği ihlali ile gündeme gelmeye devam ediyor. 50 milyon kullanıcıyı tehdit eden veri açığından sonra reklam hedeflemelerinde kullanıcıların telefon numaralarının kullanıldığı ortaya çıktı. Eğer telefon numaranızın hedeflemelerde kullanılmasını istemiyorsanız çift faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmayabilir ya da telefon numarası gerektirmeyen çift faktörlü kimlik doğrulamasını tercih edebilirsiniz.

LinkedIn Grup Özelliğini Güncelliyor

LinkedIn profesyonellerin kullanmaktan keyif aldığı Gruplar özelliğini yeniden tasarladı. Yeni özellikler Ekim ayının başından itibaren tüm masa üstü ve mobil kullanıcılar için aktif olacak. Güncellenen gruplarda gönderilere video gömülebilecek, çoklu fotoğraf eklenebilecek, gönderiler için alarmlar kurulabilecek. Aynı zamanda akışta gördüğünüz herhangi bir grup postu ile gruba gitmeden etkileşime geçebileceksiniz.

Snapchat’ten Amazon’dan Alışveriş Yapmayı Sağlayan Görsel Arama Teknolojisi

Snapchat Amazon ile birlikte yaptığı işbirliği ile sosyal satış yapmaya başladı. Snapchat kamerasını bir ürüne ya da barkoda tuttuğunuzda ürünün detaylarını görebiliyor ve isterseniz satın alabiliyorsunuz. Özellikle Instagram’ın alışveriş konusunda yaptığı son hamleler göz önüne alındığında Snapchat’in bu adımları ile hala oyunda olduğunu kanıtlar nitelikte.

Facebook Sayfaları Üye Olarak Facebook Gruplarına Katılabilecek

Facebook grupları Facebook’un en aktif olarak kullanılan özelliklerinden biri. Geçtiğimiz hafta sosyal medya meraklısı olan Matt Navarra Twitter hesabında Facebook grupları ile ilgili yeni bir güncellemeyi duyurdu. Güncellemeden önce sadece kişisel profiller Facebook gruplarına üye olarak katılabiliyordu. Son güncelleme ile artık Facebook sayfaları da gruplara üye olarak katılabilecek. Bu güncelleme ile artık marka sayfaları ve tanınmış kişi profilleri gruplarda hedef kitleleri ile etkileşimde bulunabilecek.

LinkedIn Dinamik Reklamlar Kampanya Yöneticisine Eklendi

Kişiselleştirilmiş deneyimler sunan reklamlar kullanıcılar üzerinde her zaman daha olumlu etkiler bırakıyor. LinkedIn de buradan yola çıkarak Kampanya Yöneticisinden de yönetebileceğiniz, reklam öğenizi otomatik olarak LinkedIn üye profillerinden herkese açık bilgilerle özelleştirerek kitlenizle daha derin ilişkiler kurmanıza yardımcı olacak Dinamik Reklamları yayına aldı.

Facebook Video Sohbet Cihazı: Portal

Facebook’un 2017 yılında çalışmalarına başladığı Portal 2 farklı boyu ile piyasaya sürülecek. Pazardaki diğer alternatifleri ile karşılaştırıldığında daha pahalı kalacak ürünün kullanıcılardan nasıl bir geri bildirim alacağı merak konusu. Cihaz aynı zamanda Amazon’un akıllı asistanı Alexa ile entegre çalışarak kullanıcıların müzik dinlemesine, video izlemesine ve haberleri okumasına imkan sağlıyor.

Facebook Hikaye Reklamlarını Yayına Aldı

Facebook bir süredir Hikaye alanında reklamları test ediyordu. Bu süreçte hikaye reklamlarını kullanan markalar güzel geri dönüş aldıkları geri bildirimini paylaştılar. Facebook hikaye reklamlarının Instagram hikaye reklamlarından bir farkı yok. Diğer tüm reklam modellerinde olduğu gibi bu reklam türünde de istenilen reklam hedeflemeleri yapılabiliyor.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Yorumlar (0) Yorum Yap

/